تبلیغ وینک مگ

تغییرات بدن زن پس از تولد نوزاد


بدن زن بعد از تولد کودک تغییر می کند
بدن شما بعد از تولد کودک چگونه تغییر می کند؟ آیا بعد از تولد کودک در دوران بارداری آیا تغییرات در بدن مادر ادامه دارد؟ و راه هایی برای ترمیم تعادل هورمونی پس از تولد از سایت یکی یه دونه :

در دوران بارداری ، زن طیف گسترده ای از تغییرات ، اعم از جسمی و روانی را تجربه می کند ، و این تغییرات مختص هر زن است ، پس تولد یک زندگی جدید در یک روند خاص از نظر عاطفی و جسمی ، که نیاز به مراقبت کافی در طول و بعد از تولد دارد ، جایی که تعدادی از تغییرات در بدن به دلیل نوسانات در سطح رخ می دهد. هورمونی ، جایی که آگاهی و آگاهی در مورد این موارد به زنان کمک می کند تا به درستی و آمادگی لازم برای زایمان و تغییرات مرتبط با آنها آمادگی لازم را ایجاد کنند. بدن شما پس از تولد کودک چگونه تغییر می کند؟

بدن مادر پس از تولد

تغییرات متداول در بدن مادر بعد از تولد فرزند


در زیر لیستی از تغییرات جسمی و سبک زندگی زن پس از تولد کودک وجود دارد که می توان با درک کافی ، پذیرش و صبر کافی روبرو شد:

تغییر مو بعد از تولد


ریزش ناگهانی مو پس از تولد بسیار متداول است و ممکن است این مرحله تا یک سال یا کمتر ادامه یابد و این به دلیل کاهش ناگهانی سطح استروژن پس از تولد اتفاق می افتد ، جایی که سطح این هورمون در دوران بارداری زیاد است و سپس به تدریج با گذشت زمان به حالت عادی برگردید. و ، میزان رشد مو به حالت عادی خود می رسد که قبل از بارداری بوده است .. این تغییرات کاملاً طبیعی است و هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد و در واقع موهای صورت و بدن که در دوران بارداری به میزان قابل توجهی افزایش یافته است از بین می رود و ما ذکر می کنیم که دوره های ریزش مو در طی سه ماه به اوج می رسد. یا چهار مورد اول هنوز تولد، و به تدریج به حالت عادی کاهش می یابد تا بلافاصله پس از تولد از کودک.

تغییرات سینه بعد از تولد


اولین شیر ساخته شده توسط سینه مادران بعد از تولد به “آغوز” معروف است .این شیر خامه ای سرشار از آنتی بادی است و برای کودک بسیار لازم و مهم است زیرا سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و از عفونت محافظت می کند ، زیرا آغوز در مقدار بسیار کمی وجود دارد و در این مدت (بلافاصله پس از تولد) ، شیر مادر ممکن است ناپایدار باشد زیرا پستان ها متورم یا به شدت تورم شده اند و به محض شروع تولید شیر ، درد و تورم از بین می رود و شیردهی راحت تر می شود و دیدن سینه های خاردار معمول است ، و در بعضی موارد مادران ممکن است متوجه چندین نوع شیر شوند. هفته ها ، حتی بعد از ایستگاه های هفتم فیل مکیدن شیر .. و همه چیز طبیعی است.

تغییرات ساختاری که پس از زایمان در واژن تأثیر می گذارد


به دلیل کشیدگی شدید ناحیه لگن در دوران بارداری ، ممکن است عضلات واژن استراحت کنند و ممکن است احساس کنید که این ناحیه گسترش یافته است ، و ممکن است به طور کامل به آنچه قبلاً بازگردیده ، بازنگردد ، جایی که مثانه ، روده و رحم بعد از زایمان تمایل به کاهش پیدا می کند ، و این بازگشت چند هفته طول می کشد. در شرایط عادی ، تمرینات Kegel همچنین در مقابله با تغییرات بدن پس از تولد فرزند شما کمک می کند.

تغییر وزن بعد از زایمان


در دوره پس از زایمان که شکل بدن بعد از بارداری تغییر می کند ؛ وزن اضافی بدست آمده در دوران بارداری به آرامی شروع می شود ، معمولاً در حدود 11 کیلوگرم ، بنابراین بدن علاوه بر آب اضافی که در سلول ها به وجود می آید ، از تمام آب اضافی که در دوران بارداری نگه داشته می شود ، خلاص می شود. در ابتدا ، مادر از ادرار غیرمعمول و تعریق زیاد رنج می برد ، زیرا اکثر کاهش وزن در هفته اول پس از تولد مشاهده می شود ، به دلیل عدم وجود مایع آمنیوتیک ، جفت و وزن کودک و همچنین ، پس از آن .. پس از تولد ، کاهش وزن مداوم و مترقی مشاهده می شود.

تغییرات پوستی بعد از تولد


تغییرات زیادی در شیوه زندگی شما ایجاد می شود ، زیرا استرس ناشی از مسئولیت جدید مادر بودن تنها بر سلامتی شما ، بلکه بر روی پوست شما نیز تأثیر نمی گذارد ، زیرا نوسانات هورمونی این امر را به روش های غیر منتظره می افزاید: بعضی از خانمها ممکن است طی ماه ها تغییرات آشکاری در پوست تجربه کنند. زیر تولد ، در سوی دیگر ممکن است در برخی از زنان که در طول بهبود بارداری پس از تولد از مشکلات پوستی رنج می برند به نظر می رسد، بسیاری از زنان شکایت (هزینه) که است تاریک یا مناطق از تکه های پوست تیره (حدود لب ها، بینی، گونه ها و پیشانی)؛ این مناطق محو تاریک است تا زمانی که مادر محافظت از پوست خود را تضمین کند نور خورشید مضر است ، و علائم کششی (در شکم ، لگن ، باسن و …) در دوران بارداری تأیید می شود ، زیرا می توان با روغن و لوسیون مخصوص از آنها مراقبت کرد ، اما نگران نباشید زیرا علائم کشش به مرور زمان محو می شوند.

تغییرات شکمی بعد از بارداری و زایمان


رحم پس از زایمان تا حدودی خفیف و
نسبتاً سنگین باقی مانده است (وزن آن حدود یک کیلوگرم است) و احساس می کنید یک تکه گرد کوچک در قسمت تحتانی شکم احساس می شود ، در حدود 6 هفته وزن آن به یک یا دو اونس کاهش می یابد و بعد از آن مشخص نخواهد بود. خط روشن یا خط تیره که در بیشتر زنان در شکم در دوران بارداری ظاهر می شود ؛ با این وجود در طی چند ماه علائم کشش بارداری روی شکم برای مدت زمان طولانی تری ادامه می یابد ، زیرا این علائم با ایجاد شکم در دوران بارداری تغییر کرده و بزرگ می شوند (به شدت و در طی یک دوره نه ماه) چون این خطوط قرمز روشن بود ( گلدان) در دوران بارداری ، سرانجام به رنگ نقره ای روشن تبدیل می شود ، به طور کلی بیشتر خانم ها پس از تولد مقداری از چربی های شکمی باقی مانده را دارند و تمرینات شکمی می توانند به شما کمک کنند تا شکل برازنده تری به دست آورید.

مشکلات فرآیند برداشتن دفع مدفوع از بدن


به دلیل کشش بیش از حد عضلات مثانه ، مادران جدید ممکن است بی اختیاری ادرار (ادرار غیر ارادی) را تجربه کنند و این تنها فروکش می کند که عضلات مثانه بعد از تولد به قدرت خود می رسد و ممکن است برخی از مادران از طریق ظاهر خون در مدفوع دچار بواسیر شوند. ، یا حرکات ناخوشایند روده یا یبوست ، بنابراین تغییر شیوه زندگی از طریق یک رژیم غذایی سالم که حاوی فیبر زیادی است ، و همچنین خواب کافی ، به مادران جدید کمک می کند تا با این مشکلات کنار بیایند.

تغییر میل جنسی


یکی از تغییرات نگران کننده در مرحله پس از زایمان است که به احتمال زیاد برای هر والدین تمایل به کاهش صمیمیت یا تماس جنسی در مادر وجود دارد ، زیرا کاهش فشار جنسی در مادران جدید مربوط به یک علت اصلی یعنی استروژن یا هورمون زن است که به کاهش می یابد. ناگهان در مرحله پس از زایمان و روی کار باقیمانده هورمونها تأثیر می گذارد ، سپس اینها به تدریج با زمان هماهنگ می شوند و بنابراین نیازی به نگرانی نیست ، زیرا این امر به علت کم تحرک جنسی کمک می کند ؛ درد در ناحیه تناسلی و عمدتاً فشار و همچنین عدم توانایی در مدیریت زمان با مسئولیت جدید و مداوم برای کودک.


افسردگی پس از زایمان

افسردگی پس از زایمان تا حدودی متداول است ، اما مشکل کمترین اهمیت را ارزیابی می کند یا معمولاً کمترین بحث در آن است ، زیرا افسردگی پس از زایمان در اصل یک دوره انتقالی است ، مادران باید اطمینان داشته باشند که به خودشان فرصت می دهند. و خانواده باید اطمینان حاصل کنند که مادر جدید تمام پشتیبانی های مورد نیاز خود را بدست می آورد ، زیرا نسبتاً رایج است و دارای چندین عامل ایجادکننده مانند :
1- نوسانات هورمونی: مانند سندرم قبل از قاعدگی (PMS) است ، جایی که خانمها درمورد آنچه اتفاق می افتد دچار تعدادی از تغییرات هورمونی می شوند. پس از تولد ، که ممکن است منجر به افسردگی شود.
2- تغییر سبک زندگی: بعد از تولد ، بیشتر خانم ها اختصاص دادن وقت کافی برای خود و شرکای خود را دشوار می کنند ، که منجر به احساس نارضایتی و افسردگی می شود.
3- ناراحتی: افزایش مسئولیت ، زنان را از وقت لازم برای گذراندن اوقات فراغت و استراحت محروم می کند.
4- درد پس از زایمان: برای خانم ها معمول است که پس از زایمان ، احساس درد کنند ، که می تواند بسیار ناراحت کننده باشد.

کمردرد بعد از بارداری و زایمان


بارداری دوره طولانی فشار غیر معمول و بیش از حد بر روی شکم و همچنین عضلات کمر است ، زیرا عضلات کشیده شکمی مدتی طول می کشد تا حالت ارتجاعی و شکل طبیعی خود را بازگرداند و بار اضافی وزن کودک منجر به فشار بر روی عضلات کمر می شود ، در نتیجه منجر به کمردرد می شود تا ماهیچه ها دوباره ترمیم شوند. انعطاف پذیری طبیعی آن بعد از زایمان ، و شرایط نامناسب پس از زایمان یا زایمان می تواند منجر به درد شود و اوضاع را بدتر کند.

درد پس از زایمان


رحم پس از تولد به اندازه اصلی خود کوچک می شود و این انقباضات ناگهانی و ناگهانی منجر به قسمت هایی از درد به نام “پس از درد” می شود ، زیرا این انقباضات شبیه به انقباضات زایمان است و یا تا حدی خفیف است ، و همچنین در دوران شیردهی بیشتر اتفاق می افتد. هورمون اکسی توسین ، که در هنگام شیردهی از غده هیپوفیز رها می شود ، که به نوبه خود باعث انقباض رحم می شود.

خونریزی غیر طبیعی پس از تولد


(Lochia) (ترشحات واژن پس از زایمان که حاوی خون ، مخاط و بافتهایی از آندومتر) است که یک مایع غیرطبیعی از مهبل (واژن) است که پس از تولد شایع است ، ممکن است در ابتدا حاوی خون باشد و ضخیم به نظر برسد و شبیه خون زنده باشد ، با عبور مایعات کاهش می یابد. روزها ، رنگ آن کمرنگ می شود و در طی حدود دو تا چهار هفته عود می کند ، و حتی ممکن است به طور متناوب متناوب یا “تصادفا” حتی پس از یک دوره چهار تا شش هفته پس از تولد کودک ادامه یابد.

→ خواندن مطلب قبلی

افزایش وزن و راههای سالم کاهش وزن

خواندن مطلب بعدی ←

چگونه فرزندمان را علاقه مند به مدرسه کنیم؟

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *