تبلیغ وینک مگ

علت تیرگی پوست در برخی قسمت های بدن خانم ها

دلایل رنگ تیره ناحیه حساس ، و چه درمانی وجود دارد؟

آیا تاکنون متوجه مناطقی در بدن خود شده اید که تاریک تر از دیگران هستند؟ این نواحی شامل زیر بغل ، آرنج ، زانو و مناطق حساس است رنگ تیره این مناطق باعث ایجاد احساس خجالت در پوشیدن لباس هایی می شود که زیر بغل یا زانو را نشان می دهد و همچنین باعث افزایش اعتماد به نفس بسیاری در هنگام رابطه جنسی با شریک زندگی می شود .
دلایل بروز این مشکل بین علل پاتولوژیک ، عادات نادرست و عدم مراقبت مناسب از پوست متفاوت است ، در زیر به تفصیل در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

رنگ تیره در مناطق حساس


آیا رنگ تیره مهبل و محیط اطراف طبیعی است؟
درست همانطور که هر زن از نظر رنگ پوست ، چشم ها ، شکل بدن نیز متفاوت است از نظر شکل و رنگ واژن و محیط اطراف آن ، بنابراین تعریف یک رنگ طبیعی واحد برای همه خانم ها غیر منطقی است ، اما رنگ مهبل و ناحیه حساس از رنگ طبیعی که در اصل وجود داشت تغییر می کند. برای یک زن ، ممکن است علامت یک مشکل پزشکی باشد ، بنابراین او پس از آن باید به یک متخصص مراجعه کند.

دلایل رنگ تیره منطقه حساس چیست؟
هیچ دلیلی برای نگرانی در مورد مشکل تغییر رنگ ناحیه حساس وجود ندارد ، مگر اینکه همراه با علائم دیگری باشد که باعث ناراحتی یا درد می شود ، پس موضوع باید توسط متخصصان و استفاده از روش های درمانی مناسب دنبال شود و مهمترین دلایل این مشکل:

• پیری:

پیری روی بسیاری از جنبه های بدن انسان از جمله تغییر پوست و ماهیت پوست تأثیر می گذارد ، زیرا سلول های پوستی تغییر می کنند و طراوت خود را از دست می دهند ، زیرا بافت اطراف واژن گرد و غبار می شود و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و با پیر شدن خانم ها منقبض می شود ، که منجر به رنگ آمیزی ناحیه حساس با رنگ تیره تر از آنچه می شود مثل این بود ، کمی شبیه تغییر رنگ موی سر با افزایش سن است.

عدم تعادل هورمونی:

اختلال در تعادل هورمونی زن ، معمولاً در زمان قاعدگی (شیردهی) رخ می دهد ، همچنین ممکن است در موارد خاصی در دوران فرزندآوری (مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک و بیماری های هیپوفیز) اتفاق بیفتد و در همه این موارد سطح استروژن کاهش می یابد. (استروژن) ، که منجر به از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست در ناحیه تناسلی و در نتیجه تغییر رنگ به تیرگی می شود.

• مشکلات پوستی:

غفلت از مشکلات پوستی مانند بثورات و جوش هایی که ممکن است در ناحیه pubic ظاهر شود ، باعث تغییر رنگ پوست در این ناحیه به رنگ تیره می شود.
دیابت: دیابت در بسیاری از مناطق بدن مانند منطقه حساس ، زیر بغل و گردن ممکن است منجر به برنزه شدن شود.

• چاقی:

افراد دارای چاقی احتمالاً نواحی حساس را تاریک می کنند ، زیرا ران های آنها هنگام راه رفتن و نشستن در مقابل یکدیگر مالیده می شوند ، باعث تحریک پوست و تغییر رنگ پوست می شوند.

عدم رعایت بهداشت شخصی:

عدم توجه به بهداشت شخصی و تمایل به تمیز کردن این ناحیه به طور مداوم منجر به تکثیر میکروب های موجود در آن و تغییر در رنگ واژن و پوست اطراف آن می شود.

• انتخاب نادرست لباس زیر:

پوشیدن لباس زیر که رطوبت را به خود جذب نمی کند یا لباس هایی که باعث ایجاد حساسیت می شوند ، و همچنین لباس های محکم که مانع از تنفس پوست نمی شود ، منجر به عفونت ناحیه با قارچ و سوزش مداوم می شود.

عادات بد:

استفاده از محصولات پاک کننده مو یا پودرهای حاوی مواد شیمیایی که باعث تحریک پوست می شوند ممکن است باعث تغییر رنگ ناحیه تناسلی شود.

• ژنتیک:

علت ممکن است رضایت بخش یا نتیجه رفتارهای نادرست نباشد ، اما ممکن است از نظر ژنتیکی با درصد ملانین در بدن مرتبط باشد که ممکن است در نواحی خاصی از بدن مانند ناحیه حساس رنگ پوست تیره شود.

→ خواندن مطلب قبلی

بزرگنمایی در سفید کردن دندان ها

خواندن مطلب بعدی ←

کاشت مو و ابرو در خانم ها

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *