تبلیغ وینک مگ

علت سرسختی در کودکان و روش درمان آن

چگونه می توانم با فرزند سرسخت خود برخورد کنم؟
فرزند من سرسخت است: علل سرسختی در کودکان چیست؟ چگونه می توانم با یک کودک سرسخت برخورد کنم؟ درمان چیست؟

سرسختی کودکان یکی از شایع ترین و گسترده ترین مشکلات کودکان است ، برای یافتن شکایت بسیاری از والدین ، ​​و بسیاری از بچه ها گریه می کنند: “فرزند من سرسخت و عصبی است!” ، و سایر شکایات. اگر از مشکل لجاجت فرزندان رنج می برید ، پس باید یک روش سالم را برای مقابله با فرزند خود جستجو کنید.برای دانستن این امر ، باید در دلایل بروز این پدیده و پدیده های همراه و علائم این نوع کودک جستجو کنید.

تعریف لجاجت در کودکان


مادران غالباً از همان سنین کودکی از مشکل سرسختی در کودکان رنج می برند تا مادر را در حال گدایی بدانند: ” فرزند من لجوج و بسیار متحرک است! من چه کار می کنم؟” یا ” فرزند من لجوج و عصبی است! چگونه باید رفتار کنم؟”

اما این سؤال باقی می ماند ، تعریف سرسختی در کودکان چیست؟

سرسختی در کودکان یک رفتار منفی است که کودک در قالب مقاومت عمومی نسبت به آنچه دیگران از او سؤال می کنند نشان می دهد.

و سرسختی در کودکان بین یک تا سه سال یک پدیده طبیعی است ، تا زمانی که در حد معقول باشد ، اما با افزایش سن به یک مشکل رفتاری و روانی تبدیل می شود.

سرسختی در بین کودکان بدان معنی است که آنها همه درخواست ها و سفارشات بزرگسالان اطراف خود را رد می کنند و اصرار دارند که خواسته هایشان برآورده نشود.

اشکال لجاجت در کودکان


سه نوع سرسختی در کودکان وجود دارد :

• مقاومت منفی ، در این حالت کودک به آنچه از او خواسته می شود ، اهمیتی نمی دهد.

• چالش و سرسختی آشکار ، به عنوان اگر کودک می گوید: “من انجام خواهد داد.”

• یک الگوی سرسختانه و سرسختانه ، یعنی زمانی که کودک خواسته های خود را برگرداند.

دلایل سرسختی در کودکان


چنین پدیده ای بدون دلایل و انگیزه ها رخ نمی دهد و والدین ممکن است بخشی از این دلایل باشند و شاید درک این دلایل کوتاهترین راه برای یافتن راه حل سالم برای این پدیده باشد. از جمله دلایل سرسختی کودک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• انتظارات والدین والدین از عملکرد فرزندانشان که غالباً از واقعیت فاصله ندارند و متناسب با توانایی ها و دستاوردهای آنها نیست ، این امر باعث می شود کودک احساس ناامیدی کند و در نتیجه نتیجه آن طرد و سرسختی نسبت به دستوراتی که به او گفته می شود ، برای عدم توانایی وی است.

• خانواده اولین هسته پرورش فرزند است از این رو ، رفتار و سرسختی والدین از پدیده سرسختی در کودکان حمایت می کند .

• اتخاذ روشی برای ادعای شخصی و تحمیل شخصیت و نشان دادن استقلال به ویژه در سنین 3 تا 6 سال.

• از طریق پیشگیری مکرر و تقاضای مکرر ، والدین را از روش خشک و سخت پیروی کنید.

• دلالت بیش از حد کودک یکی از دلایل رشد سرسختی وی است ، زیرا کودک نتواند به تنهایی کاری انجام دهد و او به پدر و مادر خود نیاز مبرمی پیدا می کند ، که این امر در خود ملکه لجاجت نسبت به آنها را بالا می برد ، به عنوان ابزاری که با دفاع از ماندن در کنار آنها.

• صحنه های سرسختی که کودک از طریق تلویزیون و وسایل الکترونیکی تماشا می کند ، در شخصیت کودک و برخورد با اطرافیان منعکس می شود.

• لجاجت کودک ممکن است ناشی از یک اختلال فیزیولوژیکی مانند آسیب مغزی باشد.

گریه کودک سرسخت
وجود دارد است یک رابطه نزدیک بین ناسازگاری از کودک و گریه، و ممکن است گریه واکنش منطقی برخورد لجبازی کودکان سرسختانه یک یا هر دو پدر و مادر، و یا آن را ممکن است نتیجه از شکست او برای رسیدن به خود هدف دنبال شده توسط سرسختی، همچنین می تواند راه جدید به سعی کنید آنها را اگر شما انجام اهداف سرسختی خود و خواسته دست پیدا کند بنابراین ، او را یا برای تشدید اوضاع ، یا برای درخواست همدردی از خانواده ، به سمت او می رود. اما بهترین راه برای مقابله با این شرایط چیست؟

چگونه با کودکی گریه کننده سرسخت برخورد کنیم؟

ابتدا باید دلایلی را که کودک را لجوج کرده است ، دریابیم ، به اطرافیان خود گوش ندهید و از پاسخگویی به سخنان هرکدام از آنها خودداری کنید ، ممکن است ورود کودک جدید برای خانواده باشد ، یا حسادت کودک نسبت به همسالان خود باشد و هر چه دلیلی دارد مادر باید صبور باشد و واقع گرایانه با آن برخورد کند. از طریق مراحل زیر:

نادیده گرفتن: نادیده گرفتن کودک سرسخت و گریه ، یکی از ابزارهای موفق و مؤثر است ، بنابراین وقتی کودک گریه می کند و سخت گریه می کند ، مادر باید او را نادیده بگیرد تا آرام شود ، فریاد بکشد و او را توبیخ نکند و از او فریاد نکشید.

• جذب سرسختی و گریه شدید کودک با درگیر کردن او در هر چیز دیگری ، از جمله اسباب بازی های مورد علاقه ، یا برنامه تلویزیونی مورد علاقه ، یا با ارائه یک غذای مورد علاقه.

• از صحبت با کودک خودداری


کنید و لحنی آرام و گرم را با او دنبال کنید.

• مادر به طور خاص باید در کنار فرزند خود بنشیند ، روش خوب بحث را توضیح دهد و بفهمد که او باید از فریاد زدن و گریه کردن خودداری کند و به او در انجام این کار کمک کند ، و در اینجا باید زمانی مناسب را انتخاب کنید که کودک سرگرم کننده و آرام باشد.

• یکی از مهمترین دلایل سرسختی در کودکان عدم نگرانی والدین از آنها و عدم قدردانی از اقدامات آنها است ، بنابراین والدین باید با ارائه سخنان تمجید و تمجید ، فرزندان خود را به طور مداوم تشویق کنند.

• بعد از اینکه کودک آرام شد و گریه را متوقف کرد ، مادر باید از فرزندش بخواهد که به اتاق خود برود و به دلیل گریه و نتایج آن فکر کند و از این طریق او احساس مسئولیت کند.

• سعی نکنید کودک را به کارهایی اختصاص دهید که از توانایی های او فراتر رود.

برخورد با یک کودک سرسخت در دو سالگی
بسیاری از مادران در مورد نحوه برخورد با کودک سرسخت در سن دو سالگی ، سنی که کودک در آن شروع به احساس خود و توانایی های خود می کند ، سؤال می کنند و از اینجا به دنبال سرسختی ، پایداری و طرد قاطعانه در هر موقعیتی می روند ، در اینجا به خواننده عزیزم نکاتی اشاره می کنم که ممکن است در برخورد با کودک به شما کمک کند. این مورد:

• مادر باید تا حد امکان تلاش کند تا از روش فریاد زدن و تهدید در مقابل کودک دوری کند ، زیرا سرسختی و طرد شدن یک واکنش طبیعی برای او خواهد بود.

• مادر باید همیشه گزینه های خود را در اختیار فرزند خود قرار دهد و دلیل عدم پذیرش بی سر و صدا او را از برخی موارد توجیه کند.

• ممکن است در سن دو سالگی برای کودک دشوار باشد که اشیاء ممنوعه را به راحتی رها کند ، بنابراین اگر او از هر چیز دیگری عصبانی است باید او را منحرف کنید.

• مادر و پدر باید محیطی مناسب و سالم را برای کودک فراهم کنند تا از اختلافات خود و یا سرسختی یکی از آنها دور شود تا این امر منعکس کننده رفتار کودک نباشد و سرسختی وی را افزایش دهد.

• مادر در صورت عدم آسیب به او باید برخی از تخلفات جزئی کودک را نادیده بگیرد.اگر کودک شما می خواهد پس از اتمام غذا ، انگشت خود را روی صندلی شیرخوار لکه دار کند ، چرا؟

• هنگامی که لازم است کلمه “نه” را بگویید ، در گفتن آن تردید نکنید ، اما به تعبیری به دور از لحن عصبانی هستید.

چگونه با کودکی سرسخت و آشفته برخورد کنیم


بسیاری از مادران از سرسختی و آشفتگی فرزندان خود رنج می برند ، این دو ویژگی که در صورت ایجاد یک معضل واقعی برای مادر ، فرزندش استراحت نمی کند تا وقت خود را پیدا کند تا موارد فوق را در رفتار خود اعمال کند ، یا برخی از ارزش ها را از طریق گفتگو با او صادر کند ، بنابراین چگونه باید با یک سرسخت و مشکل ساز با یک هدف برخورد کنیم. مشکل سرسختانه را درمان می کنید ؟

• پدر و مادر باید در لیستی از ممنوعیت و مجازات و راه حل های پاداش و مجازات در مورد یک فرمول آموزشی روشن به توافق برسند.

• والدینی که خردمند هستند ، کسانی هستند که می توانند پاداش مجازات را با استحکام و نرمی متعادل کنند و قادر به تحقق آنچه که می خواهد و فرزند خود را وحشت زده می کند ، باشند.

• والدین باید از فریاد زدن به عنوان روشی برای برخورد با فرزندشان خودداری کنند که این خود باعث افزایش سرسختی و طرد او می شود و این امر را از طریق شورش بیان می کنند.

• والدین باید فرزندان خود را با آرامش درک کنند تا دلایل سرسختی خود را بدانند و برای حل آن تلاش کنند.

• والدین باید در مقابل فرزندانشان رفتارهای خوب را دنبال کنند ، زیرا نمونه اول است.

• همچنین در نظر گرفته می شود که ستایش یکی از بهترین کارهایی است که از طریق آن می توان کلیه رفتارهای کودک را ارزیابی کرد ، بنابراین والدین باید حتماً با کلمات مثبتی کودک را ستایش کنند.

جهل اختیاری: فقط طبیعی است که والدین در برابر خطاهای فرزندان خود بزرگ و کوچک تحمل نکنند ، لازم است برخی از اعمال کوچک کودک که باعث آسیب دیگران نمی شود نادیده گرفته شود.

• والدین باید به فرزند خود کمک کنند تا یاد بگیرد که هر انتخاب عواقبی دارد و به آنها آموزش می دهد که با این عواقب روبرو شوند و از نتایج انتخاب های خود مطلع شوند.

• والدین باید فرزند خود را تشویق کنند که از طریق سبک پاداش ها و انگیزه ها به خوبی رفتار کند.
• فراموشی ممکن است یکی از دلایل رفتار نادرست در کودکان باشد ، بنابراین والدین همیشه باید آنها را به خاطر رفتار خوب یادآوری کنند.

• با گوش دادن به نظرات ، ایده ها و بحث های او ، هنر مذاکره و گفتگو با کودک باشید زیرا این امر باعث کاهش قدرت والدین نمی شود بلکه باعث تقویت روابط والدین و فرزندان می شود.

• برداشتن امتیازات: این یکی از مهمترین وسیله برای شکل دادن به رفتار کودک است .کودکان همیشه چیزی را از شما می خواهند ، بنابراین این اغلب روش خوبی برای اصلاح رفتار کودک است.

بنابراین ، وظیفه والدین است که کودک را از طرف نرمی ورزش کنند ، و واضح است که تأثیر مثبت در کودک از طریق ستایش ستایش برای هر عملکرد خوب که کودک به ارمغان می آورد ، رفتار خود را اصلاح می کند و او را وادار می کند تا در مسیری آرام پیش رود که محیط مثمر ثمر برای گفتگوی سازنده ایجاد می کند.

سایت یکی یه دونه

→ خواندن مطلب قبلی

نشانه های کودک درون گرا و روشهای درمان آن

خواندن مطلب بعدی ←

عکس های پروفایل دخترونه خاص و جدید

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *