تبلیغ وینک مگ

علل دروغ گفتن در کودکان


دلایل دروغ گفتن در کودکان چیست؟ پسرم دروغ می گوید ، چرا بچه ها دروغ می گویند؟
مشکل دروغ گفتن در کودکان ، یکی از مشکلاتی است که والدین را در انجام وظایف موفق در امر آموزش صدا آزار می دهد. برای اطمینان از ظهور کودک سالم ، در برابر خطرات ناشی از کودکی خود ، و برای جلوگیری از مشکل دروغ گفتن از ریشه های آن ، دلایل دروغ گفتن در کودکان را با ما در سایت یکی یه دونه بدانید ، به شرح زیر:

• از ترس از مجازات ،

محققان تمایل کودکان برای اجتناب از مجازات را یکی از قویترین انگیزه های دروغ گفتن می دانند ، زیرا کودکان هنگام انجام اشتباهات کوچک احساس گناه می کنند و از مجازات می ترسند و وقتی کودک با دروغ گفتن از مجازات فرار می کند ، می فهمد که کدام روش مؤثر دروغ است.

• پدر تحقیق و مادر تحقیق ،

بر خلاف آنچه والدین معتقدند ، نقش آنها به عنوان بازپرس که از ظرافت اقدامات و مسائل می داند ، باعث می شود کودک بیشتر به دروغ چسبیده باشد ، بلکه روش خود را برای ساخت داستانها توسعه می دهد تا فراتر از تحقیقات باشد.

• ایده آل والدین ،

ممکن است کودک نتواند از خواسته های ایده آل و بعضا اغراق آمیز خانواده بکاهد و همین امر باعث می شود که وی برای به دست آوردن رضایت خود و جلوگیری از عصبانیت از یک طرف ، به دروغگویی و تعویق متوسل شود و از انجام برخی از دستورات استرس زا برای او راحت باشد ، این همان کاری است که کودک انجام می دهد مثلاً وقتی مادر دچار وسواس می شود. بهداشت و تعقیب و گریز او را با تعقیب فراوان ادعا می کند که دندان های خود را مسواک زده است یا اینکه دست های خود را قبل از غذا شستشو داده است ، و با بازگشت به وضعیت مادر مورد بررسی ، متوجه می شویم کودک می آموزد که چگونه از طریق بررسی های مادر ، یک دروغ محکم را گره بزند ، وقتی به او می گویید (دروغ گفتید ، مسواک خشک است) دفعه بعد او را پیدا می کنید. قبل از دروغ گفتن!

• حسادت و رقابت ،

ما اغلب متوجه می شویم کودک با دروغ گفتن آنچه را که ندارد ، جبران می کند و احساس حسادت از همسالان غالباً انگیزه دروغگویی را ایجاد می کند ، کودکی که می داند دوستش هزینه روزانه را بیش از آنکه تصریح کند ، می گوید که همین کار را می کند و پس انداز می کند ، و ممکن است با دروغ شروع و پایان یابد. دزدی

• او توجه را به خود جلب کرد ،

و دروغ گفتن به کودک ممکن است صرفا تلاشی برای جلب توجه باشد ، به ویژه هنگامی که طرفدار برخی از داستانهایی که او ترک کرده و تخیلاتی را که روایت می کند ، بخاطر اینکه هنوز نمی تواند بین دروغگوی خالص و بین تصورات و خلقت و دروغ های سیاه و سفید تفاوت قائل شود ، و از همان بخش نیز کودکان سعی می کنند نقش هایی را ایفا کنند. نقشهای آنها نشان دادن و جلب توجه نیست ، گویی کودک ادعا می کند پسر یک بازرگان است و پدرش کارمند عادی است.

• فکر کردن آرزو دارد ،

و کودک ممکن است فقط بخاطر اینکه می خواهد مانند دروغ باشد دروغ بگوید ، یا او آرزو می کند که ممکن است همانطور که تصور می کرد باشد ، بنابراین ممکن است بگوید معلم از او تمجید می کند ، زیرا او امیدوار بود که واقعاً برای او اتفاق بیفتد.

• کودک همچنین با دروغ گفتن تلافی می کند ،

ممکن است خواهر و برادر خود را درگیر کند ، و او کاملاً می داند که فقط آنها را وادار به انتقام جویی می کند و ممکن است برای انتقام از معلم یا همکلاسی خود داستان های مختلفی را بگوید.

• سنت ،

ما ذکر کردیم که کودک اغلب مرزهای دروغگویی و تخیل و بین دروغ های سفید و سیاه را نمی فهمد ، به عنوان مثال کودک نمی فهمد که پدرش او را از دروغگویی منع می کند و در عین حال به او می گوید: “به عموی بابا بگویید که او اینجا نیست!” ، و کودک اغلب فکر می کند که دروغ او مشروعیت دارد. تا زمانی که پدرش دروغ می گوید و مادرش دروغ می گوید و همه اطراف او دروغ می گویند ، و به زودی از آنها یاد می گیرد که دروغ بگویند زیاد است و اگر کسی به او دروغ بگوید عصبانی می شود ..

→ خواندن مطلب قبلی

تاخیر گفتار در کودکان

خواندن مطلب بعدی ←

انواع دروغ گفتن در کودکان

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *