تبلیغ وینک مگ

علل عدم رضایت زناشویی


دلایلی که منجر به نارضایتی در زندگی زناشویی می شود چیست؟ عواملی که احتمال افسردگی در ازدواج شما را افزایش می دهد چیست؟ آیا واقعاً .. یک ازدواج ناخوشایند روی سلامتی تأثیر می گذارد؟
طبیعی است که یک ازدواج سعادتمندانه بر سلامتی شما تأثیر بگذارد .. در حالی که ادامه یک ازدواج ناخوشایند تأثیر طولانی مدت بر سلامت روحی ، عاطفی و جسمی شما دارد.

در ابتدا بگذارید عمیق تر به دلایل نارضایتی زناشویی و افسردگی همراه همسران غرق شویم و بدین ترتیب شکایات همسر و کینه زن و شوهر و تأثیرات آن بر فرزندان و خانه به طور کلی ، حتی با کوچکترین جزئیات افزایش یابد.

علل عدم رضایت زناشویی


فشارهای زندگی منجر به ازدواج در راه نارضایتی می شود
خوشبختی یک رابطه زناشویی بخش مهمی از یک زندگی سالم و موفق است ، بنابراین بسیاری از افراد احساسات و احساسات دردناک خود را پنهان می کنند و می ترسند که فاش شود که زندگی زناشویی ناخوشایند را پشت سر می گذارند.
با این وجود ، نمی توان فهمید که آیا ازدواج شاد بوده است یا افسرده کننده و ناخوشایند است ، مگر از طریق چندین شاخص و جزئیات که شما یا شریک زندگی تان متوجه شده اید ، اما دلایل و فشارهای زندگی روزمره چه چیزی باعث نارضایتی همسران می شود ؟

اول: دست کم گرفتن رابطه زناشویی و سوء تفاهم بین دو شریک باعث بدبختی می شود:


ایجاد رابطه زناشویی متعادل نیاز به تلاش های زیادی از طرفین دارد و دلیل اصلی ایجاد یک ازدواج ناخوشایند عدم پذیرش شریک زندگی شما به عنوان اوست ، بلکه سعی در تغییر آن متناسب با شخصیت ، سبک زندگی و سازگاری شما دارد. در یک رابطه ، این یک دستور العمل آماده نیست ، بلکه فرایندی است که به طور مداوم در حال تحول است ، لازم است بر این اساس با زندگی زناشویی سازگار شویم.شما نمی توانید خود را مرکز جهان بدانید.همچنین سوء تفاهم در موضوعات و جزئیات کوچک به مشکلات عمده ای تبدیل می شود که ممکن است منجر به طلاق شود.

دوم: کمبود علاقه بین همسران:


علاقه بین دو شخص محبت همواره یک عنصر اساسی در عاشقانه بودن رابطه آنها ، صمیمیت و صمیمیت (صمیمیت) بوده که با روزها رشد می کند ، به این ترتیب عدم علاقه بین همسران باعث می شود تا با روزهایی ناخوشایند ازدواج شود.

سوم: ارتکاب خیانت زناشویی:


این یکی از وحشتناک ترین اشتباهات برای زوج های متاهل است ؛ یک دلیل روشن که منجر به یک ازدواج ناخوشایند می شود ، زیرا دیگر به همسر خود اعتماد نخواهید کرد ، حتی اگر او را به خاطر خیانت به ازدواج خود ببخشید.
صداقت یکی از عواملی است که آینده شما را در کنار هم شکل می دهد این وظیفه هر دو همسر است که اعتماد به نفس و صداقت را برای یکدیگر حفظ کنند ، اگر شما یا شریک زندگی خود شروع به از دست دادن اعتماد به نفس دیگری کنید ، مطمئناً این مساله منجر به زندگی ناموفق ازدواج خواهد شد.

چهارم: افزایش انتظارات در مورد زندگی زناشویی و شریک زندگی:


“انتظارهای خود را بالا نبرید” مبادا واقع گرایی زندگی پس از ازدواج شما را شوکه کند ، بنابراین انتظارات شما به دلیل افسردگی ، غم و بدبختی تبدیل می شود ، جایی که شما قبل از ازدواج انتظارات بالایی دارید و شروع به تهیه برنامه هایی بر اساس آنها می کنید ؛ البته در وجود انتظارات مشکلی وجود ندارد. و امیدوار و برنامه ریزی می کند ، اما شما نمی توانید با توجه به آنچه ذهن شما را جلب می کند ، شریک زندگی را توصیف کنید ، نباید او را همانطور که در ابتدای گفتگو در مورد دلایل نارضایتی در زندگی زناشویی ذکر کردیم ، دست کم گرفت.

پنجم: دخالت والدین در فرایند تصمیم گیری:


تصمیمات ویژه فقط باید بین همسران باقی بماند و نباید در چهارچوب تصمیمات خانوادگی با خانواده های همسران قرار بگیرد مانند: داشتن فرزند یا تصمیم به خرید خانه ؛ این امور باعث سوء تفاهم بین دو شریک می شود و آنها را به شکلی نشان می دهد که موافق نیستند و خانواده های آنها شروع به مداخله در ساده ترین مسائل می کنند ، که باعث افزایش فاصله بین بنابراین ، این دو شریک عامل نارضایتی در زندگی زناشویی هستند.

ششم: عدم تعامل و گرفتن مواضع از پیش تعیین شده:


از آنجا که یکی از شرکاء دیگری را نمی فهمد ، ممکن است نسبت به آن موضع سفت و سختی بگیرد که این امر باعث افزایش فاصله بین آنها و از بین رفتن پذیرش آنها از گفتگو یا تلاش برای دستیابی به فرمول برای بیان هر یک از شخصیت و ماهیت خود قبل از شریک زندگی با آزادی کامل می شود و به همین دلیل اغلب به نظر می رسد باعث بدبختی شود همسران در ابتدای زندگی زناشویی ، لازم است برای حل مسئله عدم تحقق راه حل پیدا کنند و بدون درک شریک زندگی موضع گیری کنند ، زیرا ممکن است
او به یک فضا و زمان شخصی خود نیاز داشته باشد تا بعد از آن به شما مراجعه کند و با راحتی کامل در مورد آنچه مزاحم او شده است صحبت کنند.

هفتم: بی حوصلگی در زندگی زناشویی:


یکی از مهمترین دلایلی است که می تواند باعث ایجاد یک ازدواج ناخوشایند شود ، کسالت در بسیاری از اقدامات شریک زندگی ظاهر می شود و دیگری باید به علائم این کسالت توجه کند ، بلکه مسئولیت مراقبت و درخواست از قبل از بدتر شدن مشکل است و یکی از مهمترین نشانه ها برای کسالت شریک زندگی:

قبل از خواب هیچ مکالمه ای در رختخواب ندارید.
روابط جنسی روال عادی می شود ، یا یکی از این دو شریک در صدد برآورده شدن تنها میل او است.
به عنوان مثال عدم علاقه به جلب توجه شریک زندگی و تحریک میل جنسی او از طریق لباس.
بی اعتنایی و احساسات ، با وجود عشق بین دو شریک.
ناپدید شدن اختلاف و اختلاف بین دو شریک.
جزئیات خسته کننده (مانند تماشای تلویزیون) را در مورد گپ زدن یا ترک خانه از خانه ترجیح دهید.
در مورد گذراندن وقت با دوستان و خانواده بیشتر از یک شریک زندگی احساس علاقه کنید.
جزئیات دوره نامزدی و آشنایی را فراموش کنید.
در مورد مناسبت های خاص بین دو شریک فراموش نکنید ، مانند: سالگرد عروسی و کریسمس.
سرانجام … جذابیت همسر نسبت به مردان دیگر و شوهر نسبت به زنان دیگر ، و این یک واکنش طبیعی برای کسالت آنها است.

سایت یکی یه دونه

→ خواندن مطلب قبلی

رابطه جنسی هیجان انگیز در زندگی متاهلی

خواندن مطلب بعدی ←

بهترین زمان ازدواج چه سنی است؟

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *