تبلیغ وینک مگ

قدرت و توانایی زنان – بانوان در جهان

انتظار می رود سال آینده ، سال 2020 ، سال حتی بزرگتری برای حقوق زنان در سراسر جهان باشد. این برنامه چندین نقطه عطف از جمله 25 سالگرد سکوی عملیاتی پکن ، پیشرفته‌ترین برنامه جهانی حقوق زنان که در سال 1995 توسط 189 کشور جهان تصویب شد و پنج سال از تصویب اهداف توسعه پایدار ، در میان دیگران به چشم خواهد خورد.

سایت یکی یه دونه :

حقوق زنان نمی تواند صبر کند ، منتظر نمی ماند.

با پایان یافتن سال 2019 ، ما نگاهی به برخی از لحظه های به یادماندنی برای برابری جنسیتی و حقوق زنان در سراسر جهان می اندازیم.

 1. سفینه فضایی همه زن

با تماشای جهان ، دو نفر از NASA_Astronauts ما تاریخ ساختند! 👩‍🚀👩‍🚀 در طول اولین #AllWomanSpacewalk ، Astro_Christina و Astro_Jessica بیش از 7 ساعت در خلاء فضا کار کرد تا تعمیر و نگهداری Space_Station را انجام دهد . تماشا کنید:

 • ناسا (NASA) 21 اکتبر 2019
  جسیکا میر و کریستینا کوچ در فضانوردان ناسا در ماه اکتبر در اولین جابجایی تمام زنان شرکت کردند که در خارج از ایستگاه فضایی بین المللی به جای کنترلر قدرت جایگزین شدند.

در ماه مارس ، باید فضاپیمای برنامه ریزی شده همه زنان به تعویق بیفتد وقتی تیم متوجه شد ناسا دو لباس مناسب برای زنان ندارد ، این نشانگر میراث سکسیسم با زنان در زمینه های STEM است.

 1. تیم فوتبال خواستار پرداخت برابر است
  تیم ملی زنان ایالات متحده پس از برنده شدن در چهارمین جام جهانی فیفا در ماه ژوئیه ، توجه خود را به اهداف خارج از زمین خود جلب کرد: پرداخت برابر برای کارهایی با ارزش برابر.

پیش از این مسابقات ، بازیکنان در مقایسه با همتایان مرد خود ، تقاضای پرداخت حقوق برابر کردند.

تیم بانوان موفقیت بسیار بیشتری نسبت به مردان داشته است و در دو سال گذشته درآمد بیشتری کسب کرده است ، اما هنوز هم به همان اندازه درآمد کسب نمی کند.

 1. گرتا تونبرگ برای #ClimateAction یک جنبش جهانی را برانگیخت

“اگر شما تصمیم گرفتید که ما را شکست بخورید ، می گویم ما هرگز شما را نمی بخشیم.”

فعال آب و هوا GretaThunberg قدرت صدای یک دختر را در مقابل رهبران جهان در اجلاس #ClimateAction ، جلوتر از #UNGA نشان داد

 • UN Women (UN_Women) 28 سپتامبر 2019
  گرتا تونبرگ ، فعال 16 ساله سوئد ، در سال 2019 چهره جنبش جهانی برای تغییر اوضاع شد. جنبش تونبرگ با پرش از مدرسه و اردو زدن در مقابل پارلمان سوئد آغاز شد و خواستار اقداماتی برای حمایت از سیاره زمین شد. نسل های آینده ، و به اعتصاب جهانی رشد کردند. در سپتامبر سال 2019 ، تونبرگ با قایق عاری از گازهای گلخانه ای به اقیانوس اطلس سفر کرد تا در اجلاس اقلیم سازمان ملل در نیویورک سخنرانی کند ، جایی که وی رهبران جهان را به دلیل عدم اقدام به آنها محکوم کرد.

“همه شما برای امید به جوانان می آیید. ؟ “: چطور جرات او گفت . شما آرزوها و کودکی مرا با سخنان خالی خود به سرقت برده اید ، اما با این حال ، من یکی از خوش شانس ها هستم. مردم رنج می برند. مردم در حال مرگ هستند. اکوسیستم های کامل در حال فروپاشی هستند. “

4- استر دوفلو برنده ی جایزه نوبل اقتصاد ، و تنها دومین (و جوانترین) زن برنده این جایزه شد

“من واقعاً منظور این نبودم که یک اقتصاددان باشم. من می خواستم تغییر دهنده شوم. من مانند اکثر مردم به اقتصاددانان اعتماد نداشتم. و با این حال 28 سال بعد ، من اینجا هستم. من یک اقتصاددان هستم و تا حدودی چیزی در حال ایجاد تغییر هستم. “

 • استر دوفلو ، برنده علوم علوم امسال
 • جایزه نوبل (NobelPrize) 8 دسامبر 2019
  استر دوفلو ، 46 ساله ، در کنار همسرش Abhijit

→ خواندن مطلب قبلی

فایده مطالعه برای کودکان و نوجوانان

خواندن مطلب بعدی ←

ممنوعیت خشونت علیه زنان

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *