تبلیغ وینک مگ

لکه های تیره روی پوست و ایجاد زخم بعد از آکنه

چگونه می توان با روش های پزشکی و خانگی پوست را پاکسازی کرد و از حلقه های تیره خلاص شویم؟

بسیاری از ما از ظاهر ، رنگ و یا حتی بافت پوست خود ناراضی هستیم ، بین جوش های آزار دهنده و سپس زخم ها و رنگدانه هایی که پس از بهبودی از آنها خارج می شود ، شکایت های متعددی وجود دارد ، برای این موارد همه و همه علل و معالجه زیادی دارند که با توجه به علت و ممکن است متفاوت باشد. بعضی اوقات بسیار ساده است.
در این مقاله از سایت یکی یه دونه ما در مورد این دو مشکل که از نظر معمول و از نظر زیبایی شناختی و همچنین مشهورترین معالجه پزشکی و طبیعی برای آنها مشکل ساز هستند صحبت خواهیم کرد.

لکه های پوستی تیره


زخم ها و رنگدانه هایی که به دنبال جوش ها (آکنه) هستند
درصد زیادی از خانمها و آقایان جوان در بزرگسالی از مشکل مداوم آکنه رنج می برند (آکنه) که معمولاً بعد از بیست سالگی عود می کند و ممکن است در چند مورد تا بعد از آن باقی بماند و برخی از این جوش ها بخصوص موارد بزرگ باقی بماند. زخم های پوستی و لکه های تیره حتی بعد از کامل شدن درمان ، که باعث برهم خوردن چهره و خلوص پوست می شود ، اما دلیل ظهور این اثرات پس از ناپدید شدن تاول چیست؟

چگونه لکه های تاریک و زخم ها بعد از آکنه شکل می گیرند؟
آکنه وقتی اتفاق می افتد که ترشحات فولیکول مو از چرب سلول های مرده پوست جمع شود مکان مناسب برای رشد از باکتری و التهاب در آن، و در نتیجه تورم از مواد پر از روند التهاب و جوش.
پس از بهبود التهاب ، جوش جمع می شود و منقبض می شود تا زمانی که از بین برود و الیاف کلاژن در ناحیه آسیب دیده (الیاف مسئول ارتجاعی و خاصیت ارتجاعی پوست) شروع به تکثیر کنند تا بتواند بافت آسیب دیده پوست را جبران کند. دقیقاً با بافت قدیمی اطراف منطقه آسیب دیده یکسان است ، بنابراین جای زخم از محیط اطراف متمایز است و از نظر رنگ تیره تر است.
دو عامل اصلی که مشخص می کند که تاول بعد از بهبودی جای زخم باقی می ماند یا نه ، شدت التهاب و عمق شکل تاول در آن ایجاد می شود ، هرچه عمیق تر در درم باشد ، احتمال اینکه اسکار تشکیل شود ، بیشتر است.

→ خواندن مطلب قبلی

اطلس روکش گیل

خواندن مطلب بعدی ←

افزایش وزن و راههای سالم کاهش وزن

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *