تبلیغ وینک مگ

مشکلات کودک در روز اول مدرسه


چگونه کودک در روز اول مدرسه خود را می بیند؟ چه مشکلی برای کودکان در روز اول مدرسه وجود دارد؟ تأثیرات عدم سازگاری کودک با مدرسه خود چیست؟ بهترین راهها برای کمک به کودک برای سازگاری با جامعه جدید مدرسه چیست؟

روز اول من در مدرسه چقدر دشوار و تنها بود ، پدرم مرا به این مکان تنهایی رساند و من را رها کرد و تنها گذاشت ، یادم است بیشتر وقتم را صرف نگاه کردن به درب منتظر فرصتی برای فرار از آن مکان عجیب و غریب کردم ، بله این روز یکی از سخت ترین آزمایش های زندگی من بود و این تقریباً همه کودکان این تجربه را تجربه می کنند که یکی از مهمترین چرخش ها در زندگی اجتماعی و روانی آنها است.
اغراق نمی کنیم وقتی می گوییم روز اول در مدرسه اولین و دشوارترین درسی است که کودک از آن یاد می گیرد و بیشتر سفرهای آموزشی ، تحصیلی و شاید سفر اجتماعی به آن بستگی دارد و در اینجا این روز از نظر درک آنچه در اندیشه کودک ، ترس و نگرانی کودک اتفاق می افتد از اهمیت بالایی برخوردار است و چگونه می توان برای دستیابی به سازگاری با آن برخورد کرد. سازگاری بهتر با جامعه مدرسه جدید ، که منعکس کننده موفقیت تحصیلی آینده کودک و سطح روانی و اجتماعی او خواهد بود.

نمایی کودک از مدرسه در روز اول خود
این مدرسه به عنوان یک مؤسسه آموزشی و آموزشی هدفمند و سازمان یافته برای کودک ، دنیای متفاوتی را نشان می دهد که وی در آن مهمترین مراحل زندگی خود را سپری خواهد کرد و ممکن است دیدگاه کودک از این مدرسه در روز اولش ، عاری از ترس و تعجب همه افراد جدید ، قوانین و مقررات محدود کننده آزادی او ، رمزگشایی و تعیین رفتار او ، پس از او باشد. کودک در آغوش والدین خود است و به آنها تکیه کرده و در حضور خود احساس امنیت می کند و آنچه را که از آنها می خواهد به دست می آورد ، امروز وارد دنیای جدیدی شده است که در برخورد با او سختگیرانه تر و کمتر با خواسته ها و نیازهای او سازگار است. با استفاده از سیستم ادراری از آن و نیز وجود دارد کودکان دیگر ممکن است قدیمی از یا بیشتر از ممکن است بر برخی از خواسته های خود را به عنوان پدر و مادر خود دور از او و دوستان و برادران خود را تحمیل می کند، و همچنین، و در اینجا این مدرسه نشان دهنده Tgharba و گذار به یک واقعیت جدید شدید ترین در شرایط و مسئول تر در مورد نیاز خود را.

دشواری های روز اول مدرسه برای کودک
مشکلات ، مشکلات و ترسهایی که کودک در اولین روز مدرسه با آن روبروست ،
ممکن است به غافلگیری که کودک در اولین روز مدرسه خود از غریبه هایی که توسط معلمان یا دانش آموزان در مدرسه به نمایش گذاشته شده اند ، بستگی نداشته باشد ، اما کودک برای اولین بار با آنها ملاقات می کند ، اما در بسیاری از سطوح مشکلات و مشکلات واقعی وجود دارد. آنها ترس و نگرانی هایی را نشان می دهند که کودک واقعاً احساس می کند و تأثیرات عمیقی بر سازگاری او با جامعه جدید مدرسه دارد.از جمله این مشکلات عبارتند از:

  • بیدار شدن و خوابیدن در تاریخ های مشخص: بعد از اینکه زمان و روز تملک او هر کاری را که می خواست انجام می داد ، امروز موظف است در خواب و بیدار شدن از سیستم خاصی پیروی کند. .
    گرسنگی: برخی از کودکان به دلیل طولانی بودن زمان و مدرسه مدرسه گرسنگی را در مدرسه احساس گرسنگی می کنند که در زمان استراحت ، خرمای خاصی را برای خوردن غذا تحمیل می کند.
  • تمایل به رفع نیاز: در این سن ، ممکن است برخی از کودکان یاد نگرفته اند که نیازهای شرم آور آن ، مانند رفتن به حمام را به تعویق بیندازد ، و این کودکان ممکن است شرمنده باشند که از آنها بپرسند که نیازهای آنها توسط معلمان یا سرپرستان آنها برآورده می شود. – قلدری و سوء استفاده توسط همکاران

احساس تفاوت در علاقه و رفتار بین خانه و مدرسه:

پس از محاصره عشق و پذیرش هر کس در خانه و مراقبت از آن و امور آن ، دیگر در جامعه مدرسه توجه خاصی نمی شود ، زیرا همه به امور ، علاقه ها و وظایف خود اختصاص می دهند.

ماهیت روانی و جسمی معلمان:

بعضی اوقات ممکن است کودک نتواند یکی از معلمان خود را بپذیرد ، بنابراین ممکن است او ترسیده باشد ، شرمنده از او باشد یا نباشد و این مسئله در سازگاری با مدرسه مشکل ایجاد می کند.

  • فاصله والدین ، ​​خواهران و برادران و احساس بیگانگی: یکی از مواردی که کودک را در مدرسه بیشتر می ترساند و او را ناراحت می کند فاصله او از نزدیکان ، خواهران و خواهران یا دوستانش است و به راحتی به این امر عادت نمی شود.

قوی تر یا بزرگتر است ، کودک ممکن است در اولین روز مدرسه خود برخی از دانش آموزان را پیدا کند که دارای تمایلات و رفتارهای بدی هستند و سعی در ایجاد مزاحمت و ارعاب وی و احتمالاً سوءاستفاده از وی دارند.

  • مشکلات مربوط به خود مدرسه: از نظر ساخت و ساز ، خدمات و شلوغی ، یا معلمان و مدیریت آن ، و این دلایل ممکن است در سازگاری کودکان با فضای آن ، مشکلاتی ایجاد کند.

تأثیرات عدم سازگاری کودک با مدرسه
آنچه کودک در روز اول مدرسه خود از ترس و مشکلات رنج می برد ، اثرات بسیاری دارد که ممکن است به مراتب فراتر از عدم ادغام با جامعه مدرسه و ترس و عدم پذیرش ، به مرزهای خود برسد ، زیرا این امر می تواند باعث تاخیر تحصیلی وی و کاهش موفقیت تحصیلی وی یا تأثیر آن شود. از نظر شخصیتی و روانی و اجتماعی او وجود دارد و ما می توانیم برخی از این تأثیرات را به شرح زیر ذکر کنیم:

  • تأخیر در سطوح تحصیلی و تحصیلی : این یکی از بارزترین تأثیرات کودک عدم پذیرش مدرسه و سیستمهای آن است.کودک وقتی احساس تنهایی می کند از چیزی که طبیعی برای عدم موفقیت و بیگانگی از اوست ، بسیار حساس است. سطح تحصیلی وی
  • توانایی کاهش اجتماعی کاهش می یابد: از آنجا که عدم موفقیت کودک در انطباق با فضای مدرسه و جامعه آن ، به طور طبیعی در سازگاری اجتماعی او به طور کلی و توانایی وی در ایجاد روابط رضایت بخش و هماهنگی با دیگران منعکس می شود.

احساس فرومایگی و ضعف شخصیتی:

وقتی کودک نتواند با مدرسه سازگار شود و جامعه خود را بپذیرد و نتواند در آن روابط دوستانه برقرار کند و در سطح آموزشی خود عقب نشینی کند ، همه اینها باعث می شود او احساس کند که از دیگران کمتر است و با آنها فرق دارد و در بین آنها قابل قبول نیست و بنابراین این منجر به ضعف در شخصیت وی و احساس فرومایگی خواهد شد. او دارد

احساس بی حوصلگی و پریشانی در حین دروس و کلاس ها:

در نتیجه عدم سازگاری با سیستم مدرسه و نپذیرفتن دروس و کارکردهای آن ، وی احساس عدم آگاهی و درک این دروس و در نتیجه کسالت و پریشانی خواهد کرد و منتظر می ماند تا درسها به پایان برسد و مشتاقانه پایان یابد.

  • در برخی موارد حساس که کودک قادر به ادغام در فضای مدرسه نیست ، ممکن است به والدین اجازه داده شود تا در صورت بروز مشکل ، تا حدودی در کنار فرزندان خود بمانند و این امر طبق برنامه های خاصی که توسط روانشناس یا مددکار اجتماعی مدرسه مورد مطالعه قرار گرفته است ، سازماندهی می شود.

همه والدین پس از اولین بار که فرزندان خود را به مدرسه تحویل داده اند خوشحال و خوشحال می شوند و بدون آنها به خانه باز می گردند ، یک احساس زیبا پسرش بزرگ شده و در مدرسه و عضو جامعه دانش آموز شده است ، اما این روز برای کودک بیش از فقط یک تجربه جدید است ، یک تحول جامع در شیوه زندگی است. در سطح وظایف و مسئولیت ها و سطح حقوق ، نیازها و خواسته ها ، زندگی جدیدی است که این جوان به تازگی کاملاً متفاوت از زندگی قبلی خود آغاز کرده است ، بنابراین لازم است بدانید که در این روز از مشکلات ، پشتیبان و مساعدتی با او در طی این روز مشکلات ، پشتیبانی و مساعدت برای غلبه بر آنها و آموختن از آنها و موفقیت در آزمایش آنها دارد.

سایت یکی یه دونه

→ خواندن مطلب قبلی

استفاده از تلفن همراه در مدرسه چه آسیبی به کودکان می رساند؟

خواندن مطلب بعدی ←

آموزش تهیه فسنجان اردک شمالی

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *