تبلیغ وینک مگ

ممنوعیت خشونت علیه زنان

بیانیه مدیر اجرایی زنان سازمان ملل متحد برای روز جهانی رفع خشونت علیه زنان ، 25 نوامبر 2019
تجاوز به عنف – هزینه غیرقابل تحمل برای جامعه

اگر من می توانم یک آرزو اعطا کنم ، شاید تجاوز به یک نتیجه نهایی باشد. این بدان معناست که یک سلاح قابل توجه جنگ از زرادخانه جنگ ناشی می شود ، عدم ارزیابی روزانه ریسک برای دختران و زنان در فضاهای عمومی و خصوصی ، حذف ادعای خشونت آمیز قدرت و تغییر بسیار دور برای جامعه ما.

تجاوز یک عمل مختصر مختصر نیست. به گوشت آسیب می رساند و به حافظه می پردازد. این بیماری می تواند در حال تغییر زندگی ، نتایج غیرقابل انتخاب – یک بارداری یا یک بیماری منتقل شده باشد. اثرات طولانی مدت و ویرانگر آن به دیگران می رسد: خانواده ، دوستان ، شرکا و همکاران. در هر دو جنگ و درگیری ، تصمیمات زنان را برای انتقال از اجتماعات از طریق ترس از حمله یا ننگ برای بازماندگان شکل می دهد. زنان و دختران که به عنوان پناهنده از خانه خود فرار می کنند ، همچنین حمل و نقل ناامن و شرایط زندگی ناامن را که می توانند فاقد درهای قفل شده ، روشنایی کافی و سرویسهای بهداشتی مناسب باشند ، در معرض خطر قرار می دهند. دخترانی که به عنوان فرزندان در جستجوی افزایش امنیت در خانه یا اردوگاه های پناهندگان متاهل هستند ، می توانند در شرایط قانونی تجاوز جنسی گرفتار شوند و با مراجعه کمی به کسانی که مایل به فرار هستند ، مانند پناهگاه و اسکان امن.

در اکثریت قریب به اتفاق کشورها ، دختران نوجوان بیشترین خطر خشونت جنسی از سوی یک همسر ، شریک زندگی یا دوست قبلی یا سابق را دارند. همانطور که از کار ما در مورد اشکال دیگر خشونت می دانیم ، خانه برای امنیه میلیون ها زن و دختر جایی امن نیست.

تقریباً در سراسر جهان ، بیشتر عاملان تجاوز جنسی بدون گزارش و یا مجازات نمی شوند. برای گزارش دادن زنان در وهله اول ، نیاز به انعطاف پذیری زیادی برای زنده سازی مجدد حمله ، دانش معینی از کجا باید برود و میزان اعتماد به نفس در پاسخگویی به خدمات مورد نظر – اگر واقعاً خدمات در دسترس باشد. در بسیاری از کشورها ، زنان می دانند که وقتی گزارش تجاوز جنسی داده می شوند ، بیش از آنچه که اعتقاد دارند مقصر هستند و مجبورند با شرم غیرمجاز مقابله کنند. نتیجه این جنبه ها باعث خفه شدن صدای زنان در مورد تجاوز جنسی ، گزارش های قابل توجه زیر گزارش ها و مجازات مداوم برای مجرمین می شود. تحقیقات نشان می دهد که تنها بخش کوچکی از دختران نوجوان که رابطه جنسی اجباری را تجربه می کنند ، به دنبال کمک حرفه ای هستند. وکمتر از 10 درصد از زنانی که پس از تجربه خشونت به دنبال کمک بودند با پلیس تماس گرفتند.

یک قدم مثبت برای افزایش مسئولیت پذیری ، تجاوز غیرقانونی در جهان است. در حال حاضر بیش از نیمی از کل کشورها هنوز قوانینی را ندارند که صریحاً تجاوز زناشویی را جرم دانسته یا بر اساس اصل رضایت نامه است. در کنار جرم انگاشتن تجاوز ، ما باید قربانی را در مرکز واکنش قرار دهیم و تجاوز کنندگان را به آن پاسخ دهیم. این به معنای تقویت ظرفیت مقامات انتظامی برای تحقیق در مورد این جنایات و حمایت از بازماندگان از طریق روند دادرسی کیفری ، با دسترسی به کمک های حقوقی ، پلیس و دادگستری و همچنین خدمات بهداشتی و اجتماعی بویژه برای زنانی است که بیشترین حاشیه را دارند.

داشتن زنان بیشتر در نیروهای پلیس و آموزش کافی آنها نخستین گام مهم برای اطمینان از بازگرداندن دوباره بازماندگان و احساس این است که شکایت آنها در هر مرحله جدی گرفته می شود که می تواند یک روند پیچیده باشد. پیشرفت همچنین مستلزم آن است که ما با موفقیت بسیاری از موانع نهادی و ساختاری ، سیستم های مردسالاری و کلیشه های منفی پیرامون جنسیت که در نهادهای امنیتی ، پلیس و قضایی وجود دارد ، مانند سایر نهادها ، مقابله کنیم.

کسانی که از تجاوز به عنوان سلاح استفاده می کنند ، می دانند که چقدر قدرت آسیب زا می زند و چگونه صدا و آژانس را سرکوب می کنند. این یک هزینه غیرقابل تحمل برای جامعه است. هیچ نسل دیگری نباید برای مقابله با میراث نقض تلاش کنند.

سایت یکی یه دونه :

ما برابری نسل هستیم و به تجاوز پایان خواهیم داد!

→ خواندن مطلب قبلی

قدرت و توانایی زنان – بانوان در جهان

خواندن مطلب بعدی ←

نقض حقوق بشر – خشونت علیه زنان

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *