تبلیغ وینک مگ

نحوه برخورد معلم با دانش آموزان


رابطه احترام بین معلم و دانش آموز چه اهمیتی دارد؟ چگونه این رابطه را تقویت کنیم؟ چگونه آن را نگه دارید؟
اساس آموزش خوب نحوه برخورد استاد با دانش آموزان خود در کلاس است ، زیرا اطلاعات زیادی بدون روش خوب توسط استاد نمی توانند وارد مغز کودکان و نوجوانان شوند .
در این مقاله از سایت یکی یه دونه مجموعه ای از اطلاعات را به شما ارائه می دهیم که تأیید کننده اهمیت رابطه معلم و دانش آموزان است ، علاوه بر مجموعه ای از نکاتی که می تواند باعث تقویت رفتار مثبت معلم در کلاس شود ، ما را دنبال کنید.

اهمیت رابطه خوب بین استاد و دانشجو
فواید ارتباط سالم بین معلم و شاگردانش در کلاس چیست؟


رابطه معلمان و دانش آموزان می تواند تأثیر ماندگاری در رشد کودک داشته باشد نشان داده شده است که معلمان دارای پیوندهای محکم با دانش آموزان خود در نقش های آموزشی خود مؤثرتر هستند . این رابطه همچنین به سطوح پایین تر از مشکلات رفتاری درون کلاس کمک می کند.
معلمان دارای روابط قوی با دانش آموزان خود می توانند سطح بالاتری از موفقیت تحصیلی در بین دانش آموزان نیز کسب کنند.دلایلی را با ما دنبال کنید مهم بودن این رابطه .

بهبود
تجربه موفقیت تحصیلی نشان داده است که روابط محکم بین معلم و دانش آموزان وی می تواند تأثیر عمده ای در موفقیت تحصیلی داشته باشد. وقتی دانش آموزان معلمان خود را به عنوان شریک زندگی خود می بینند و نه به عنوان مخالف خود ، آنها برای یادگیری بازتر می شوند . علاوه بر این ، این رابطه می تواند به تبدیل کلاس به یک محیط مشترک منجر شود که دانش آموز تمایل بیشتری به گوش معلم و سایر همکارانش داشته باشد.

جلوگیری از مشکلات رفتاری در کلاس


در بعضی از کلاسهای درس بعضی از دانش آموزان از محیط اطراف خود جدا شده اند ، به خصوص اگر این دانش آموزان از نظر اجتماعی و اقتصادی کمتر از بقیه دانش آموزان باشند ، زیرا این باعث می شود آنها باور داشته باشند که فضای مدرسه ناراحت کننده است و مطالعه برای آنها مفید نیست.
با ایجاد یک رابطه قوی تر با دانش آموزان ، معلمان می توانند با کمک به دانش آموزان احساس کنند که جزئی از یک گروه هستند نه بر احساس غریبه بودن در کلاس ، بر بسیاری از مشکلات رفتاری غلبه کنند .

بهبود نگرش دانش آموزان نسبت به شغل


وقتی دانش آموز متوجه می شود که معلم واقعاً بهترین چیزها را برای او می خواهد ، این دانش آموز آماده است تا در کار در کلاس درس یا کار برای مشاغل در خانه تلاش بیشتری کند.
بسیاری از دانش آموزان درک نمی کنند که کار مدرسه در درازمدت برای آنها سودمند است ، هرچند سرگرم کننده نیست دانش آموزان غالباً این کارها را به روشی کم عمق مشاهده می کنند ، زیرا سرگرم کننده نیست و هیچ فایده ای ندارد.
راه حل ایجاد رابطه قوی تر با دانش آموز است که به معلمان کمک می کند دانش آموزان را تقویت کنند و به آنها کمک کند تا درمورد ارزش کار خود بیاموزند .
کمک به ساختن کودک در داخل و خارج از کلاس
ساختن و رشد بچه ها زمینه های مختلفی را شامل می شود و این عوامل شامل رشد عاطفی ، دانشگاهی ، جسمی و معنوی می شود. متأسفانه ، بسیاری از کلاس ها فقط بر رشد تحصیلی تمرکز می کنند .
وقتی معلمان می توانند برای ایجاد رابطه قوی تر با دانش آموزان خود وقت بگذرانند ، می توانند درک بیشتری از آنچه دانش آموزان برای دستیابی به سطح بالاتری از پیشرفت نیاز دارند ، ایجاد کنند.
با این کار معلمان می توانند فعالیتهای کلاس را متناسب با نیازهای دانش آموزان انجام دهند و به رشد و ساخت آنها در خارج از محیط دانشگاهی کمک کنند.


تأثیر مستقیم رابطه معلم با دانش آموزان

چه عواملی باعث افزایش دانش آموزان در نتیجه پیدایش رابطه خوب بین آنها و معلم آنها می شود؟
پیدایش یک رابطه خوب بین دانش آموز و معلم در داخل و خارج از کلاس باعث تقویت بسیاری از موارد مثبت در روانشناسی کودکان می شود. بگذارید این عوامل را با هم مشخص کنیم .
به عنوان یک معلم ، در صورت ایجاد رابطه خوب با آنها ، می توانید اطلاعات و توصیه های خود را بهتر و سریعتر به دانش آموزان خود بگذرانید . دانش آموزان شما به احتمال زیاد به شما احترام می گذارند ، به شما گوش می دهند و اگر به اشتراک بگذارید و به خوبی با آنها ارتباط برقرار کنید ، به دستورات خود پایبند باشید.
معلمان که با دانش آموزان خود رابطه خوبی دارند ، عملکرد عالی دانشگاهی را برای این دانش آموزان گزارش داده اند ، زیرا دانش آموزان می توانند در صورت بروز مشکل در موضوع ، به راحتی با معلم خود تماس بگیرند یک خاص ، و همچنین به دلیل این که دانش آموزان در کار خود انگیزه تر می شوند ، زیرا می دانند که معلمشان صمیمانه علاقه آنها را می خواهد.
معلم همچنین می تواند در هنگام برقراری ارتباط با آنها و شناخت نیازهای آنها ، بهترین و مؤثرترین روش های تدریس را برای دانش آموزان خود فراهم کند ، به جای استفاده از روشی نمی داند که چقدر موثر است.
اگر شما بخشی از زندگی دانش آموز خود هستید ، این کار باعث می شود که دانش آموز در یک شرایط دشوار را پشت سر بگذارد ، این کار را برای شما آسانتر می کند معلمی که با دانش آموزان خود ارتباط برقرار می کند ، دقیقاً می داند که یک دانش آموز به دلیل اعتماد به نفس که بین آنها ایجاد شده است ، چه موقع رفتار ناهنجاری می کند .
این امر به معلم اجازه می دهد تا با مشکلاتی که دانش آموزان با آن روبرو هستند بهتر برخورد کند تا از تأثیر آنها بر سطح علمی خود جلوگیری کند.

رابطه خود را با دانش آموزان خود تقویت کنید


برای بهبود رابطه خود به عنوان معلم با دانش آموزان می توانید چه کاری انجام دهید؟
بعد از اینکه در مورد تأثیر مثبت بسیار زیاد رابطه استاد و دانشجو صحبت کردیم ، اکنون توصیه هایی را ارائه می دهیم که معلمان می توانند برای تقویت رابطه خود با آنها در کلاس استفاده کنند. در اینجا مهمترین نکات ذکر شده است .

ساختار کلاس را تنظیم کنید


اکثر کودکان به یک ساختار در کلاس پاسخ مثبت می دهند و باعث می شوند احساس امنیت بیشتری داشته باشند و در مقیاس آموزشی تولید بیشتری کنند. معلمانی که ساختار یا ساختار ایجاد نمی کنند ، یک دوره آموزشی مهم را از دست می دهند و اغلب احترام خود را برای دانش آموزان از دست می دهند .
برای معلمان ضروری است که با تعیین انتظارات روشن از آنچه در طول سال تحصیلی رخ خواهد داد ، این ساختار را تعریف کنند. همچنین برای دانش آموزان مهم است که ببینند که شما در همه امور کلاس درس آنها را دنبال می کنید.

با اشتیاق و اشتیاق تدریس کنید


دانش آموزان هنگامی که معلم علاقه مند و پرشور درباره محتوائی که می خواند ، واکنش مثبت نشان می دهند ، واکنش نشان می دهند ، هیجان و اشتیاق مسری است. هنگامی که معلم مطالب جدید را با اشتیاق معرفی می کند ، دانش آموزان همین اشتیاق را احساس می کنند که منجر به افزایش کارآمدی تحصیلات و سطح تحصیلات آنها می شود.

 • رفتار مثبت خود را حفظ کنید ،
  در نتیجه برخی از تجربیات شخصی که مقابله با آنها دشوار است ، رفتارهای مثبت و بد خود را پشت سر می گذارید ، اما بسیار ضروری است که باعث نشود مشکلات شخصی شما در توانایی آموزش شما دخالت کند.
  معلمان بدون توجه به اینکه چه اتفاقی می افتد باید رفتار مثبت خود را در کلاس حفظ کنند. مثبت ، مانند شور و اشتیاق ، از معلم به دانش آموز منتقل می شود.
  وقتی معلم مثبت باشد ، فضای کلاس در کلاس مثبت خواهد بود و باعث می شود آموزش بسیار بهتر و آسان تر شود.

حس شوخ طبعی خود را به درسها اضافه کنید:


آموزش و یادگیری نباید کسل کننده باشد ، بیشتر افراد دوست دارند بخندند . معلمان باید طنز را در دروس روزانه خود بگنجانند ارسال یک شوخی مناسب در رابطه با مطالبی که شما می خوانید ممکن است ورودی باشد که به دانش آموزان شما کمک می کند در کلاس بهتر گوش دهند و در آن شرکت کنند ، زیرا کلاس شما به یک کلاس لذت بخش تبدیل می شود که دانش آموزان دوست دارند و در آن یاد می گیرند.

آموزش را سرگرم کننده کنید.

آموزش
باید جالب و هیجان انگیز باشد.هیچکس نمی خواهد تمام وقت را در کلاس بگذرد فقط در گوش دادن یا یادداشت برداری در کلاس بگذارد این باعث مشکلات زیادی می شود .
دانش آموزان عاشق درس های ابتکاری و جذاب هستند که به آنها امکان دسترسی و ذخیره اطلاعات را می دهد و دانش آموزان از فعالیت های عملی عملی که از طریق آنها می توانند آزمایش و مشاهده کنند لذت می برند ، زیرا این روش تضمین می کند تا این درس لذت بخش باشد. به فن آوری متکی باشید که شامل تعامل ، بحث و گفتگو یا موضوعات بصری (مانند تصاویر و فیلم ها) باشد.

 • از علایق دانش آموزان به نفع خود استفاده کنید
  هر دانش آموز اشتیاق خاص خود را دارد ، اگر معلم بتواند با وارد کردن آن در درس های روزانه از این اشتیاق و علاقه به نفع خود استفاده کند.
  شما می توانید در کلاس درس نظرسنجی انجام دهید تا بتوانید علایق دانش آموزان خود را بشناسید و آنها را به صورت خلاقانه با درس ها و محتوای آموزشی که در اختیار آنها قرار می دهید پیوند دهید.

چیزهایی که باید از آنها دوری کنید


مواردی که یک استاد در رابطه خود با دانشجویان باید از آنها دوری کند برای حفظ رابطه سالم با آنها چیست؟
رابطه‌ای که معلم با شاگردانش به هم پیوند داده است ، یک رابطه مقدس و بسیار مهم در ساختن فرزندان برای آینده است ، اما ممکن است این رابطه با مشکلاتی روبرو شود که استاد باید به عنوان یک فرد بالغ و بزرگسال در این رابطه با آن روبرو شود. شما چگونه به عنوان یک معلم می شناسید ، در رابطه خود با دانش آموزان حد و مرز را از کجا می بینید؟

 • محدودیت های مناسب را متناسب با آن انتخاب کنید و اطمینان حاصل کنید که دانش آموزان خود از این محدودیت ها آگاه هستند. به عنوان مثال ، شما نمی توانید شماره تلفن همراه خود را به دانشجویان بدهید و به آنها اجازه دهید هر زمان و به هر دلیلی با شما تماس بگیرند.
  می توانید شماره تلفنی را با ایمیلی جایگزین کنید که حریم شخصی شما را حفظ کند.
 • وقتی دانش آموزان داستان های شخصی شما را به اشتراک می گذارند ، اطمینان حاصل کنید که آنها متناسب با سن و ماهیت رابطه ای که شما را با آنها پیوند می دهد ، هدفمند و متناسب هستند.
 • هیچ توجیهی برای دعوت از شما برای به اشتراک گذاشتن محل سکونت خود با دانش آموزان وجود ندارد حفظ حریم شخصی با دانش آموزان است اگر می خواهید آنها بعد از فارغ التحصیلی از مدرسه با شما ارتباط برقرار کنند ، می توانید آدرس خود را به آنها بدهید.
  اجازه ندهید دانش آموزان خود را وارد دنیای مجازی شما ، به خصوص Facebook کنند . در جایی که امکان انتشار تصویر یا اظهارنظر متناسب با سن و اصول آنها وجود ندارد ، که ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی بین شما و آنها شود نه تنها در خارج از کلاس بلکه در داخل آن.

در پایان ، ما بر اهمیت روابط خوب و سالم بین معلم و دانش آموزانش در داخل و خارج از کلاس تأکید می کنیم و همچنین امیدواریم که معلمان به تمام نکات مهمی که در این مقاله به آنها ارائه داده ایم توجه کنند.

→ خواندن مطلب قبلی

ترفندهایی برای ترغیب کودکان به مطالعه کردن

خواندن مطلب بعدی ←

بازگشت به مطالعه پس از قطع چندین سال

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *