تبلیغ وینک مگ

نقض حقوق بشر – خشونت علیه زنان

از سایت یکی یه دونه : نمی توان به اندازه کافی تأکید کرد که خشونت علیه زنان و دختران همچنان یکی از گسترده ترین نقض حقوق بشر در جهان است. این امر به عنوان یک علت و پیامد نابرابری جنسیتی عمل می کند و در نتیجه از تأثیرات منفی بر سلامتی ، ایمنی ، بهره وری و رفاه عمومی زنان و دختران جلوگیری می کند و مانع تحقق حقوق و سهم خود در جامعه می شود. . با وجود چندین دهه تلاش هماهنگ ، در سطح جهانی ، منطقه ای و محلی ، برای جلوگیری و از بین بردن همه انواع خشونت علیه زنان و دختران ، شیوع آن همچنان نگران کننده است.

تقاطع خشونت علیه زنان و دختران و رسانه ها با توجه به دسترسی بی نظیر آنها به بخشهای وسیعی از جمعیت و همچنین توانایی آنها در تأثیرگذاری و شکل دادن به ایده ها و برداشت ها در مورد آنچه که از نظر اجتماعی قابل قبول تلقی می شود ، مهم است. بنابراین ، رسانه ها به عنوان یک نقطه اصلی برای جلوگیری از خشونت علیه زنان و دختران در طولانی مدت در نظر گرفته می شوند. رسانه ها می توانند هنجارهای اجتماعی را که به تبعیض جنسیتی کمک می کند ، تقویت کنند ، نابرابری و خشونت علیه زنان و دختران ، روایت های سنتی باریک و تصویری کلیشه ای و یا مضر از نقشهای جنسی را پرتاب می کند. یا می تواند برای افزایش آگاهی در مورد میزان ، علل و پیامدهای اشکال مختلف سوءاستفاده در جامعه عمل کند. به این دلیل،

با استفاده از این تفاهم ، این راهنما راهنمایی هایی را برای سازمان ملل و دیگر نهادهای همکاری با سازمان های رسانه ای در پیشبرد برابری جنسیتی و جلوگیری از خشونت علیه زنان و دختران ارائه می دهد. تمرکز آن کار با رسانه ها به عنوان نهادهایی است که برابری جنسیتی را در سازمان خود ترویج می کنند و با رسانه ها به عنوان ابزاری برای ترویج ارزش های تنوع ، برابری و عدم تبعیض از طریق محتوای تولید شده کار می کنند. این راهنما راهنمایی های خاصی در مورد 1) تقویت محیط توانمند سازی ارائه می دهد. 2) ترویج رویکردهای مثبت نهادینه. و 3) تعامل با رسانه ها برای تغییر هنجارهای اجتماعی.

→ خواندن مطلب قبلی

ممنوعیت خشونت علیه زنان

خواندن مطلب بعدی ←

سونوگرافی و آزمایشات دوران بارداری

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *