تبلیغ وینک مگ

ویژگی بدن مادران پس از زایمان

سایت نکات بارداری


هفته اول پس از تولد ، زمان مهمی برای آشنایی با کودک جدید ، استراحت و بهبودی است.
طبیعی است که خونریزی واژن ، درد و عوارض جانبی داشته باشید. اگر با درد مشکل دارید با ماما ، پزشک عمومی یا متخصص زنان صحبت کنید.
در چند ماه اول پس از تولد بدن شما تغییر خواهد کرد. به عنوان مثال ، شما ممکن است بی اختیاری ادرار و روده ، ریزش مو و علائم کشش داشته باشید.
اگر مشکل شیردهی دارید ، با ماما یا مشاور شیردهی صحبت کنید ، یا با شماره 1800 686 268 با شماره تلفن ملی ملی تغذیه با شیر مادر تماس بگیرید.

مادران جدید: بدن شما در هفته اول پس از تولد از سایت یکی یه دونه :
هفته اول پس از تولد نوزاد ، زمانی است که شما باید از کودک جدید خود مراقبت و آشنا شوید.

در اطراف واژن یا زخم سزارین خونریزی و درد شدید واژن خواهید داشت. همچنین ممکن است شما دچار علائم تب و لک و پستان و حساسیت به پستان شوید. به همین دلیل هفته اول یا همین حدود پس از تولد نیز زمان استراحت و بهبودی هرچه بیشتر است.

خونریزی واژن
خونریزی واژن خواهید داشت . این بلافاصله پس از تولد شروع می شود و به مدت 4-6 هفته ادامه می یابد. خونریزی معمولاً طی هفته های اول کاهش می یابد و از قرمز روشن به قهوه ای قرمز تغییر می کند.

شما باید از پد ها استفاده کنید نه تامپون. ممکن است در ابتدا ترجیح دهید از لنت های زایمان استفاده کنید – اینها بزرگتر و طولانی تر از لنت های معمولی هستند. خونریزی ممکن است هنگام شیر دادن یا پیاده روی برای مدت کوتاهی افزایش یابد.

اگر پرینه شما احساس گرما می کند یا متورم می شود ، یا بوی بد همراه با خونریزی واژن وجود دارد ، با ماما یا پزشک خود مشورت کنید. این تغییرات می تواند نشانه عفونت باشد.

درد بعد از زایمان واژن
ممکن است بعد از زایمان واژینال ، حتی اگر هیچ پارگی و بخیه نداشته اید ، دچار درد شوید. به این دلیل است که عضلات و اعصاب اطراف پرینه شما کشیده و کبود شده است.

چندین چیز وجود دارد که می توانید برای کمک به درد ، تورم و کبودی پرینه خود استفاده کنید:

بسته های یخ یا بسته های ژل سرد را به مدت 10-20 دقیقه در منطقه قرار دهید ، بیشتر از هر دو ساعت.
در کنار خود دراز بکشید و برخی از تمرینات کف لگن را انجام دهید .
مقداری پاراستامول یا تسکین دهنده خفیف دیگر مصرف کنید. از پزشک یا مامای خود بخواهید که کدام یک از داروهای تسکین دهنده درد برای شما بهتر است ، به خصوص اگر در حال شیر دادن هستید.
منطقه را با دوش گرفتن یا حمام کردن روزانه تمیز نگه دارید و مرتباً پد خود را تغییر دهید.
بعد از هر بار شستشو ، ناحیه را به آرامی با یک حوله نرم یا پارچه خشک کنید.
اگر به ادرار کردن آسیب می رساند ، به پزشک یا ماما خود بگویید. این ممکن است در اثر چرا در پرینه شما ایجاد شود. می توانستی امتحان کنی:

هنگام ادرار کردن ، یک لیوان آب گرم روی دستگاه تناسلی خود بریزید
با استفاده از یک آلکالایزر ادرار مانند Ural
نوشیدن مقدار زیادی آب.
اگر بخیه هایی برای ترشح یک پارگی یا اپی صوت وجود داشته باشد ، اینها به تدریج 1-2 هفته پس از تولد حل می شوند.

درد بعد از زایمان سزارین
بعد از زایمان سزارین ، زخم جراحی در قسمت تحتانی شکم شما ایجاد می شود. طبیعی است که زخم زخم شود.

این می تواند در هنگام دراز کشیدن روی کمر یا زیر شکم در هنگام دراز کشیدن از روی زخم شما با بالش های زیر زانو کمک کند . وقتی از حالت دراز کشیده اید ، به طرف خود بپیچید و از بازوهای خود برای بالا بردن بدن فوقانی خود از تشک استفاده کنید.

پزشک و ماما به شما خواهند گفت بعد از تولد سزارین ، ورزش و فعالیت شدید را محدود کنید . بهتر است در چند هفته

اول از کارهایی که شامل بلند کردن ، حمل و رانندگی است خودداری کنید. می توانید از دوستان و خانواده خود بخواهید که در انجام این کارها به شما کمک کنند.

پیاده روی ملایم هر روز می تواند به بدن شما کمک کند تا بهبود یابد. همچنین باید تا آنجا که می توانید بخوابید و استراحت کنید.

لباس های شل و لباس زیر پنبه ای با کمر بالا احتمالاً راحت تر از لباس زیر بیکینی روی زخم شما راحت خواهد بود.

اندازه زخم سزارین برای هر زن متفاوت است ، اما زخم شما در چند هفته اول پس از تولد کوچکتر می شود زیرا کوفتگی و تورم برطرف می شود.

عواقب جانبی
علائم برجستگی گرفتگی کوتاه مدت ناشی از منقبض شدن رحم برای کوچکتر شدن و کنترل خونریزی است. ممکن است در حین شیر دادن به شیرخوار دچار شوید زیرا هورمونهایی که هنگام شیر دادن آزاد می شوند باعث انقباض رحم می شوند. این به رحم شما کمک می کند تا کوچکتر شود و به وضعیت قبل از بارداری بازگردد.

علائم ناخوشایند بعد از عمل ناراحت کننده هستند و می توانند دو روز ادامه داشته باشند. بسته های گرم روی شکم یا پشت شما می تواند کمک کند.

علائم انتهایی در خانمهایی که قبلاً زایمان کرده اند بیشتر است ، اما شما می توانید بعد از اولین تولد نیز داشته باشید. آنها معمولاً با هر زایمان قوی تر می شوند.

درد پستان و نوک پستان
شما می توانید در هفته اول با وارد شدن شیر شما از نوک سینه ها و سینه های حساس انتظار داشته باشید و شما و کودک شما یاد می گیرید که شیر دهید.

شایع ترین دلیل درد این است که کودک شما به درستی به پستان خود وصل نمی شود. با دلبستگی خوب ، این معمولاً حل می شود. اگر مطمئن نیستید ، یا از شدت درد و درد استفاده می کنید ، از مامای ، کودک و پرستار بهداشت خانواده یا مشاور شیردهی بخواهید.

در اینجا موارد دیگری وجود دارد که می توانید برای کمک به حساسیت به پستان و پستان استفاده کنید:

بسته های خنک را روی سینه های خود قرار دهید – حتی یک پارچه مرطوب یخ زده نیز می تواند بین خوردها کمک کند. یک پارچه گرم هنگام خوراک باعث تشویق جریان شیر می شود.
سعی کنید سینه های کامل را به آرامی ماساژ دهید.
در انتهای هر خوراکی چند قطره از شیر خود را بیان کنید و آن را روی نوک پستان های خود پخش کنید. این می تواند نوک سینه ها را تسکین داده و به آنها در بهبودی کمک کند.
سعی کنید مقدار کمی کرم را روی نوک سینه های خود قرار دهید. از یکی که مخصوص شیر دادن است استفاده کنید.
اگر هر روز درد پستان و نوک پستان شما بهتر نمی شود ، می توانید با یک ماما یا پرستار بهداشت کودک و خانواده صحبت کنید. یک مشاور انجمن تغذیه با شیر مادر در استرالیا (ABA) همچنین می تواند از طریق شماره تلفن 1800 686 268 به شماره تلفن ملی ملی تغذیه با شیر مادر کمک کند .

بی اختیاری ادرار و روده در چند ماه اول پس از تولد
در ماه های اولیه پس از تولد ، ممکن است متوجه شوید که به طور تصادفی ادرار می کنید یا حرکات روده ای تصادفی دارید ، به خصوص هنگام خندیدن ، سرفه یا عطسه.

معمولاً با کاهش تورم ، احساس خود را برطرف می کند و عضلات تقویت می شوند. تمرینات کف لگن برای تقویت عضلات می تواند کمک کند.

اگر هنوز کودک در سن شش هفته یا بزرگتر شدن با مشکل بی اختیاری است ، با پزشک معالج خود صحبت کنید ، که می تواند به شما کمک کند یا شما را به یک فیزیوتراپیست یا متخصص قاره زنان بفرستد .

بی اختیاری بعد از تولد بسیار متداول است و درمان های زیادی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند.

وزن در چند ماه اول پس از تولد
کاهش وزن به طور معمول پس از تولد اتفاق می افتد. خوردن سالم و ورزش ملایم مانند راه رفتن می تواند به کاهش وزن کمک

کند. تغذیه با شیر مادر نیز می تواند کمک کند.

هنگامی که آن را به آرامی مصرف می کنید ، کاهش وزن امن ترین است. اگر هدف شما بازگشت به وزن قبل از بارداری است ، می توانید انتظار داشته باشید که این چندین ماه طول بکشد.

اگر قبل از بارداری اضافه وزن داشتید و دوست دارید وزن کم کنید ، با متخصص بهداشت خود صحبت کنید. اگر بیش از حد وزن خود را از دست می دهید و دچار کمبود وزن می شوید ، همچنین صحبت با متخصص بهداشت خود ایده خوبی است.

در چند ماه اول پس از تولد مو
ممکن است در ماههای پس از زایمان مقداری مو از سر خود گم کنید. این دوام نخواهد داشت و باید وقتی کودک شما حدوداً شش ماهه است ، حل و فصل کنید.

به دلیل تغییر سطح هورمون در بدن شما اتفاق می افتد. ریزش مو به دلیل شیردهی ایجاد نمی شود ، بنابراین شیر دادن به کودک شما کمکی نخواهد کرد.

علائم کشش
ممکن است در دوران بارداری علائم کششی روی شکم ، باسن و سینه خود داشته باشید. بعد از تولد معمولاً علامت ها تغییر می کنند و از رنگ قرمز به رنگ نقره ای کم می شوند و کوچکتر می شوند.

رابطه شما در ماه های اولیه والدین است
اگر شریک زندگی دارید ، والدین شدن تغییر بزرگی برای این دو نفر است. برخی از زوجین ارتباط عمیق تری پیدا می کنند ، اما برخی دیگر برای پرورش رابطه خود به عنوان والدین به زمان نیاز دارند .

احساسات شما در مورد رابطه جنسی و صمیمیت می تواند به بسیاری موارد وابسته باشد – تجربه تولد ، درد ، خستگی ، خواسته های مراقبت از کودک و همچنین احساس شما در مورد بدن پس از بارداری و تولد.

زوجین در مورد چگونگی تأثیر بارداری و داشتن فرزند جوان در روابط ، از جمله رابطه جنسی و صمیمیت صحبت می کنند. یک مربی پیش از تولد می گوید ارتباط خوب برای پرورش روابط شما مهم است. برخی از والدین جدید می دانند که حمایت از مشاوران می تواند در روزهای نخستین فرزندآوری کمک کند.

→ خواندن مطلب قبلی

ویژگی مادران در هفته اول بعد زایمان

خواندن مطلب بعدی ←

تولید کننده ازن ژنراتورهای صنعتی دائم کار

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *