تبلیغ وینک مگ

ویژگی جنین در هفته سی و ششم بارداری


در راهنمای بارداری سایت یکی یه دونه به صورت هفتگی ، می توانید دریابید که در زمان بارداری 36 هفته ، چه انتظاراتی دارید.

شما در 36 هفته باردار هستید
می توانید هیجان زده ، واقعاً خسته و حتی کمی بی تاب برای رسیدن کودک شوید.

اگر سر کودک شما درگیر شده است (وارد حفره لگن شده اید) ، ممکن است احساس فشار بیشتری در لگن خود داشته باشید . حتی ممکن است احساس کنید که سر کودک روی دهانه رحم فشار می آورد ، که می تواند بسیار ناراحت کننده باشد. احتمالاً لازم است حتی بیشتر اوقات به توالت بروید.

خبر خوب این است که هرچه کودک شما به سمت پایین حرکت می کند ، نفس کشیدن را کمی راحت تر می کند.
فکر کردن در مورد پدر و مادر بودن
” والدین بودن برای من چه معنایی دارد؟” “چگونه می توانم پدر و مادر خوبی باشم؟” فکر کردن در مورد این سؤالات می تواند به شما کمک کند تا تجربه ای با ارزش و واقعی را رقم بزنید.

پدر و مادر شدن می تواند معنای عظیمی از معنی و هدف به شما ببخشد. ممکن است شما در حال حاضر به دنبال کارهایی هستید که با فرزند خود انجام خواهید داد یا به فکر کارهای روزمره ، فعالیت ها یا زمانهایی با والدین خود هستید که می خواهید با فرزند خود ادامه دهید.

بچه ات
این کاری است که کودک شما انجام می دهد:

کودک شما از سر تا پایین حدود 34 سانتی متر است و وزن آن حدود 2.5 کیلوگرم است.
سر کودک شما متناسب با بدنش بیشتر است.
اکثر سران نوزادان در این مرحله درگیر هستند. بعضی ها چند هفته دیگر این کار را نمی کنند ، و برخی تا زمان شروع کار نمی کنند.
ترتیب کار
این می تواند زمان خوبی برای قطع کار در صورت امکان باشد. داشتن مدتی برای خود قبل از تولد کودک می تواند به شما کمک کند استراحت و آمادگی بیشتری داشته باشید. اگر می توانید ، فرصت استراحت و انجام کارهای ویژه ای را که واقعاً از آن لذت می برید ، انجام دهید.

اگر هنوز نمی توانید کار را متوقف کنید ، در صورت امکان ساعت های خود را کاهش دهید یا کارهای سبک تر را انجام دهید. با کارفرمای خود در مورد آنچه ممکن است صحبت کنید و در مورد هرگونه نگرانی با ماما یا پزشک خود صحبت کنید.

گروه استرپتوکوکی گروه B (GBS)
گروه استرپتوکوکی گروه B (GBS) باکتری هایی هستند که اغلب در مهبل و مقعد زندگی می کنند. آنها معمولاً به شما آسیب نمی رسانند. اما اگر باکتری ها هنگام تولد به کودک شما منتقل شوند ، می تواند باعث عفونت شود که ممکن است کودک شما را بسیار بیمار کند.

در حدود 36-38 هفته ، پزشک یا مامای شما ممکن است از شما بخواهد سواب را از پایین و / یا مهبل خود بگیرید تا ببینید GBS دارید. اگر این کار را انجام دهید ، در طول زایمان به شما آنتی بیوتیک های داخل وریدی پیشنهاد می شود تا خطر ابتلا به عفونت را به کودک کاهش دهید. اگر سواب ندارید اما فاکتورهای خطر خاصی برای GBS دارید ، به شما در هنگام زایمان نیز آنتی بیوتیک پیشنهاد می شود.

زایمان زودرس
اگر نگران هستید که ممکن است زایمان شوید اما هنوز فرزندتان را به دنیا نیاورده اید ، در اسرع وقت با ماما ، پزشک یا بیمارستان خود تماس بگیرید.

→ خواندن مطلب قبلی

نکات هفته سی و پنجم بارداری

خواندن مطلب بعدی ←

نکات هفته سی و هفتم بارداری

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *