تبلیغ وینک مگ

کودک جدید

فرزندان خود را آماده کنید
وقتی بچه دار می شوید ، سایر فرزندانتان ممکن است احساس هیجان کنند – و کمی مضطرب هم باشید.
این کمک می کند تا حداقل 3-4 ماه قبل از تولد کودک فرزندان خود را با ایده کودک جدید آشنا کنید.
شما می توانید فرزندان دیگر را با صحبت کردن ، خواندن کتاب در مورد نوزادان ، گوش دادن به نگرانی های آنها و عشق و توجه زیادی به آنها آماده کنید.
آماده شدن برای کودک: کودک چه حسی دارد
اگر کودک تازه ای به سر می برید ، ممکن است سایر فرزندانتان هیجان زده شوند. اما آنها باید یاد بگیرند که عشق و توجه شما را با کودک جدید به اشتراک بگذارند. این می تواند یک قدم بزرگ باشد ، به خصوص اگر فرزندان شما هنوز کودک نو پا هستند. آنها ممکن است احساس کنند که از کانون توجه قرار گرفته اند.

تقریباً همه کودکان هنگام پیوستن یک نوزاد جدید به خانواده ، باید تنظیم کنند. اما سرانجام یک رابطه مثبت خواهر و برادر ایجاد می شود – معمولاً تا زمانی که نوزاد تازه به حدود 14 ماه رسیده است.

چه موقع به کودک جدید بگوییم
اگر شما در حال آماده شدن برای یک کودک هستید ، چه زمانی و چقدر به فرزندان خود درباره کودک جدید بگویید بستگی به شما دارد. سن فرزندان شما نیز نقش ایفا خواهد کرد.

خوب است که ایده کودک جدید را نسبتاً در اوایل بارداری معرفی کنیم ، شاید حداقل سه یا چهار ماه قبل از تولد کودک . شما می توانید به طور کلی در مورد نوزادان صحبت کنید و سپس در مورد کودک جدید خود صحبت کنید.

کودکان نوپا واقعاً زمان را درک نمی کنند ، بنابراین وقتی به فرزندتان توضیح می دهید که یک نوزاد تازه در حال آمدن است ، سعی کنید آن را با یک رویداد آشنا در ارتباط قرار دهید. می توانید بگویید که نوزاد تازه به زودی پس از تولد یک شخص خاص فرا می رسد.

آماده کردن فرزندان دیگر خود برای کودک جدید: نکاتی
قبل از به دنیا آمدن نوزاد جدید خود ، می توانید به فرزندان دیگر کمک کنید که نسبت به عضو جدید خانواده احساس مثبت داشته باشند. آنها به آمادگی ، ارتباطات و تفاهم زیادی احتیاج دارند.

قبل از تولد


اگر بتوانید این مسئله را به یک زمان مثبت و هیجان انگیز تبدیل کنید ، احتمالاً فرزند شما احساس می کند که تغییر در مورد همه افراد خانواده است ، نه فقط نوزاد جدید. در اینجا چند ایده برای کمک به شما در انجام این کار آورده شده است:

داستان کودکان خود را در مورد نوزادان بخوانید. به تصاویر نگاه کنید و در مورد رشد خانواده خود صحبت کنید.
در زمان جوانی عکس هایی از خود به آنها نشان دهید.
به آنها اجازه دهید شکم مادر را لمس کنند تا احساس کنند کودک جدید در حال حرکت و لگد زدن به داخل است. حتی می توانید در مراجعه به پزشک یا ماما به آنها ضربان قلب کودک گوش دهید.
برای آماده شدن برای نوزاد جدید ، آنها را درگیر کار عملی کنید. به آنها کمک کنید تا خانه شما آماده شود ، وسایل کودک را بخرید و تزئین کنید.
با فرزندان خود صحبت کنید در مورد تولد نوزاد جدید چه چیزی در انتظار آنها است.
اگر فرزندانتان از کودک جدید نگران هستند ، در مورد نگرانی های خود با آنها صحبت کنید و به آنها اطمینان دهید. به آنها عشق و نوازش زیادی بدهید و روی نکات مثبت تمرکز کنید – برای مثال ، یک خواهر یا برادر جدید برای دوست داشتن دارند.
همچنین ایده خوبی است که کودک خود را درمورد اینکه کودک تازه متولد شده خود در خانواده چیست ، تصور کنید :

در صورت امکان ، مدتی را با دوستان و نوزادانشان بگذرانید. فرزندان شما خواهند دید که نوزادان جدید بسیار خواب آلود هستند و به مراقبت زیادی احتیاج دارند – آنها همبازی های فوری نیستند!
به فرزندانتان اطلاع دهید که کودک با نیازهای

خودش یک فرد کوچک جداگانه خواهد بود.
کودک خود را تشویق کنید که با سایر کودکان معاشرت و بازی کند. این به فرزند شما کمک می کند تا مهارت های اجتماعی را ایجاد کند تا رابطه خوبی با خواهر و برادر جدید برقرار کند. شاید شما می توانید به یک گروه بازیگری بپیوندید ، یا برای اعضای خانواده طولانی مدت – چه فرزندان و چه بزرگسالان – ترتیب دهید تا مدتی را با فرزند خود بگذرانید.
در حین اقامت
در بیمارستان شما در اینجا چند ایده برای کمک به فرزندانتان در صورت عدم حضور مادر در هنگام تولد در بیمارستان ، احساس خوبی می کنند:

به فرزندانتان اطلاع دهید که در بیمارستان مادر چه کسی مراقب آنها خواهد بود. اگر آنها مراقب را به خوبی نشناسند ، به زمان نیاز دارند تا به این ایده عادت کنند.
برخی از عکس های خانوادگی را برای سایر فرزندان خود چاپ کنید تا در حالی که مادر دور است ، در نزدیکی تخت خود نگه دارند.
ترتیب دهید تا روال کودکان تا حد ممکن یکسان بمانند. این به آنها کمک می کند احساس امنیت بیشتری کنند.
در طول مدت بستری با کودکان دیگر در تماس باشید. اگر مادر و نوزاد خوب هستند ، اوقات دیگری را برای بازدید از فرزندان خود ایجاد کنید.
به فرزندان خود هنگام بازدید ، احساس ویژه و دوست داشتنی کنید. به فرزندان خود بگویید که از دیدن آنها چقدر خوشحال هستید.
هنگامی که کودک به خانه می آید
این ایده ها می توانند به شما در مدیریت امور کمک کنند وقتی نوزاد جدید شما برای اولین بار به خانه می آید:

قبل از معرفی کودک جدید برای اولین بار کودک (بخصوص کودکان نو پا) را با آغوش عاشقانه بزرگ اطمینان دهید.
اگر خانواده و دوستان در حال آوردن هدایا برای نوزاد جدید هستند ، پیشنهاد کنید که آنها نیز برای فرزندان دیگر خود چیزهای کوچکی به همراه آورید. شما همچنین می توانید یک هدیه کوچک مفید داشته باشید – آن را از کودک جدید به فرزندان بزرگتر خود تبدیل کنید. کودکان خردسال ممکن است دوست دارند عروسک کوچکی بدست آورند تا صاحب فرزند شوند.

سایت یکی یه دونه

→ خواندن مطلب قبلی

نکاتی درمورد کار در حین بارداری

خواندن مطلب بعدی ←

نکاتی در باره حاملگی – دوقلویی

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *